DieRoten.pl

Zdrowie uniemożliwia Beckenbauerowi podróż do Kataru

24.11.2022, 08:18:02
J. Laskowski / G. Stach

Niemieckiej kadrze narodowej na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze towarzyszy wiele znanych osobistości ze świata piłki nożnej.

Niestety, ale nie wszyscy byli w stanie polecieć do Kataru – jedną z takich osób jest legendarny obrońca Bayernu i kadry narodowej Niemiec, a będąc dokładniejszym Franz Beckenbauer.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że „Cesarz” będzie dopingować swoich rodaków z poziomu trybun, jednakże stan zdrowia uniemożliwił mu podróż, o czym też Niemiec opowiedział w wywiadzie. Jak mogliśmy się dowiedzieć – 77-latek stracił niedawno widzenie w jednym oku.

− Wspieram i kibicuję drużynie Flicka, ale nie polecę do Kataru. Trzymam kciuki za naszą drużynę przed TV(…). Miałem coś, co nazywa się zawałem jednego oka. Niestety, nie widzę już nic na prawe oko. Mogę sobie z tym poradzić. Muszę też uważać na serce – skomentował Beckenbauer.

− Ludzie pewnie myślą, że nie będzie długo żył. Postaram się jednak zostać z wami na dłużej – podsumował legendarny Franz Beckenbauer.

W trakcie swojej kariery piłkarskiej, Beckenbauer wystąpił w 582 meczach, zaś jego dorobek to 74 bramki oraz 75 asyst. Ponadto razem z kolegami z Bayernu sięgnął po 15 tytułów (w tym 3x Ligę Mistrzów). Warto również wspomnieć, że Franz dwukrotnie zdobywał Złotą Piłkę. Oprócz sukcesów jako zawodnik, legendarny „Cesarz” święcił też liczne sukcesy jako trener, prezes oraz prezydent „Bawarczyków”.

Jeśli zaś mowa o niemieckiej reprezentacji narodowej, to jako trener 77-latek poprowadził podopiecznych do złota na mundialu w 1990 roku, zaś jako piłkarz wystąpił w 105 pojedynkach (14 goli, 3 asysty, złoty medal MŚ oraz złoty medal EURO).

źródło: Blick

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)24.11.2022 10:08
24.11.2022 08:22
Zdrowia Franz. Obyś teraz dobrze pokibicował bo sytuacja Niemców jest fatalna.