DieRoten.pl
Reklama

Zaawansowane rozmowy z Mazraouim!

fot. Fotolia
Reklama

Jeśli ostatnie doniesienia prasowe okażą się prawdziwe, to bardzo możliwe, że Bayern Monachium pozyska w letnim okienku transferowym dwóch graczy Ajaxu.

Od kilku dni w mediach jest bardzo głośno na temat rozmów Bayernu z Ajaxem w sprawie transferu Ryana Gravenbercha – według ostatnich informacji mistrzowie Niemiec mieli zwiększyć swoją ofertę do 17 milionów euro podstawy plus 10 milionów euro w bonusach.

Holenderscy dziennikarze donoszą z kolei, że amsterdamczycy nadal oczekują więcej, ale w negocjacjach z monachijczykami widać wyraźne oznaki zbliżania się do siebie, dlatego też osiągnięcie pełnego porozumienia w najbliższym czasie nie powinno stanowić problemu.

To nie koniec, albowiem „Bawarczycy” mają również pracować nad transferem nowego prawego defensora – rozwiązaniem ma być Noussair Mazraoui, który również występuje w zespole „de Amsterdammers”. Tym razem najnowsze informacje przedstawił niemiecki dziennik „Bild”.

Przypominamy zarazem, że według Christiana Falka, kilka dni temu Julian Nagelsmann miał osobiście rozmawiać z Marokańczykiem i namawiać go na przenosiny do Monachium. Ponadto oferta bawarskiego klubu ma opiewać na 10 milionów euro rocznie (brutto).

Przechodząc już do najświeższych informacji – mistrzowie Niemiec mają już prowadzić zaawansowane negocjacje z 24-latkiem w sprawie darmowego transferu. Co więcej, sam zawodnik ma również bardzo dobrze wyobrażać sobie przenosiny do ekipy „Gwiazdy Południa”, choć w ostatnich tygodniach był kuszony przez Barcelonę.

Sarr na sprzedaż

Z drugiej strony Hasan Salihamidzic ma już intensywnie pracować nad sprzedażą innego prawego defensora FCB, który okazał się całkowitym niewypałem transferowym. Bouna Sarr nie ma już żadnej przyszłości w Monachium, dlatego też dyrektor sportowy FCB pracuje nad planem zastąpienia Senegalczyka wspomnianym wyżej Mazraouim. Zdobywca Pucharu Narodów Afryki z 2022 roku ma budzić niemałe zainteresowanie jego byłego klubu – Olympique Marsylii.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...