Z obozu wtorkowego rywala

Lider włoskiej Serie A Juventus Turyn wygrał dzisiaj mecz na szczycie 30. kolejki z Interem Mediolan 2:1 (1:0). Oznacza to, że Stara Dama zaliczyła udaną próbę generalną przed wtorkowym spotkaniem z Bawarczykami w ramach ćwierćfinału Champions League.

Zwycięstwo gościom zapewniły bramki Fabio Quagliarelli (3 minuta) oraz Alessandro Matriego (60.). Jedyną bramkę dla Interu zdobył Rodrigo Palacio w 54 minucie. Oznacza to, że obecnie Juventus ma 12 punktów przewagi nad SSC Napoli, które swój mecz rozpoczęło o 21:00.

Trener Antonio Conte wysłał na plac 220. Derbów d'Italia swoje najlepsze możliwe ustawienie. W wyjściowym składzie zabrakło jedynie przeziębionego Marko Vucinica dzięki czemu Quagliarella wyszedł w podstawowym składzie po raz pierwszy od 13. stycznia. Na boisku od początku pojawił się Marti, który zastąpił Sebastiana Giovinco.

Juventus nie chce niczego pozostawiać przypadkowi i już jutrzejszego popołudnia wyleci do Monachium. Swój ostatni trening odbędzie w poniedziałek wieczorem na Allianz Arena.