Z obozu rywali Ligi Mistrzów

Po czterech wygranych spotkaniach z rzędu w angielskiej lidze, Manchester City w 5 kolejce zgubił punkty. W spotkaniu z FC Fulham ManCity prowadziło już 0:2, ale wraz z końcowym gwizdkiem na tablicy widniał wynik 2:2. Dwie bramki dla rywala Bawarczyków w Lidze Mistrzów zdobył Sergio Aguero (18., 46.), Fulham doprowadziło do remisu dzięki trafieniom Bobba Zamory (56.) oraz Danniego Murphy’ego (75.). W tabeli ‘The Citizens’ muszą ustąpić pierwszego miejsca rywalom zza miedzy – Manchesterowi United. ‘Czerwone Diabły’ wygrały u siebie 3:1 z Chelsea i mają dwa punkty przewagi nad Manchesterem City.

Villarreal dalej bez zwycięstwa
Również w trzeciej kolejce Primeria Division Villarrealowi nie udało się wygrać. Trzy dni po porażce 0:2 z FC Bayernem, ‘Żółta Łódź Podwodna’ przegrała 0:1 z beniaminkiem FC Granada. Bramkę w tym spotkaniu strzelił Ikechukwu Uche, który parę tygodni wcześniej właśnie z Villarrealu przeszedł do Granady. W tabeli Villarreal zajmuje obecnie przedostatnie miejsce.

SSC Neapol wyrywa z Milanem
Bez wątpienia bohaterem tego spotkania został Edinson Cacani, który to zdobył trzy bramki. Zespół prowadzony przez Waltera Mazzarriego wygrał  u siebie 3:1 z AC Milanem i został liderem Serie A. Spotkanie jednak rozpoczęło się od bramki gości. W 11 minucie gola zdobył Alberto Aquilani, ale już 2 minuty później padło wyrównanie. Druga bramka padła jeszcze przed przerwą (36.). Trzecią bramkę bohater wieczoru zdobył w 51 minucie. Gospodarze mogli wygrac wyżej, ale znakomitą okazję zmarnował Ezequiel Lavezzi. SSC Neapol jest liderem włoskiej Serie A wyprzedzając dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu: Juventus, Udinese i Cagliari.