Z obozu rywala… Gladbach z porażką

W ubiegły weekend swoje spotkanie w ramach drugiej kolejki ligowej rozegrali piłkarze ekipy Borussii M’Gladbach, gdzie trenerem jest Gerardo Seoane.

Jeśli natomiast mowa o ekipie rekordowego mistrza Niemiec, to podopieczni Thomasa Tuchela w ubiegłą niedzielę rozbili pokonali u siebie Augsburg 3:1. Co do tabeli ligowej, to obecnie monachijczycy zajmują drugie miejsce, za plecami Unionu Berlin (inna różnic bramkowa).

Gladbach znów traci punkty

W przypadku najbliższych rywali „Bawarczyków” w niemieckiej ekstraklasie, to zawodnicy Borussii M’Gladbach swoje spotkanie rozegrali w sobotni wieczór.

Podopieczni Gerardo Seoane z pewnością nie zaliczą tego spotkania do najbardziej udanych, albowiem ich rywal, czyli Bayer 04 Leverkusen rozłożył ich na czynniki pierwsze na Borussia-Park w Moenchengladbach i zasłużenie odniósł zwycięstwo 3:0.

Podczas gdy pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1:0 na korzyść „Aptekarzy”, to w drugiej części pojedynku, zespół Xabiego Alonso dołożył jeszcze dwa trafienia – na listę strzelców wpisali się kolejno tacy gracze jak Victor Boniface, Jonathan Tah oraz ponownie Boniface.

Nie zagraliśmy na miarę naszego potencjału. Nie udało nam się utrzymać pod presją, zachować ciasnych przestrzeni i być poręcznym. W pierwszej połowie straciliśmy zbyt wiele piłek. Przeciwnik często odbierał nam szanse w kontrataku – powiedział po meczu trener Seoane.

Sytuacja w tabeli niemieckiej pierwszej Bundesligi prezentuje się obecnie w miarę przejrzyście. Borussia M’Gladbach po rozegraniu 2 kolejek zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 1 punktu. Bilans Gladbach to 1 porażka, 1 remis oraz bramki 4:7.