Wypowiedzi: To był przekonujący wstęp

Choć Bayern zapewnił już sobie tytuł mistrzowski przed tygodniem, to klub nie zwalnia tempa. W meczu 30. kolejki monachijczycy rozbili u siebie Gladbach aż 5:1.

Jupp Heynckes:

− Potrzebowaliśmy dziś 20 minut, aby odnaleźć się w tym spotkaniu. Krok po kroku odzyskiwaliśmy kontrolę nad spotkaniem. Wyrównaliśmy, po czym szybko objęliśmy jeszcze prowadzenie. To był przekonujący występ, wspaniale wymienialiśmy piłkę, zwłaszcza po przerwie. To pozytywne, że nawet zawodnicy, którzy nie grają tak często są wysoce zmotywowani i grają tak dobrze.

David Alaba:

− Mieliśmy problemy z odnalezieniem się w tym pojedynku. Tuż po pierwszym gwizdku Gladbach świetnie wykonywało swoją pracę, ale szybko za nimi nadążyliśmy i narzuciliśmy im nasz styl gry. W ostatnich latach poprawiłem uderzenia swoją prawą stopą, dlatego w szczególności jestem szczęśliwy, że dziś mi się udało. Nie czułem już bólu, czułem się bardzo, ale to bardzo dobrze. Naszym celem jest utrzymanie naszego rytmu i wdrożenie założeń trenera w praktyce.

Dieter Hecking:

− Jestem dziś wściekły. Każdy doskonale wie, że Bayern potrafi dominować swoich rywali, ale to co miało miejsce po trzeciej bramce jest po prostu nie do zaakceptowania. Broniliśmy się bardzo kiepsko i po prostu pozwoliliśmy im grać. Zagrali z wielkim duchem zespołu, czego chcieliśmy uniknąć. Zwyczajnie nie było dziś wystarczająco dobrze.

Christoph Kramer:

− Wykonaliśmy dobrą pracę w pierwszych 20 minutach. W taki sposób należy grać, jeśli chcesz zdobyć punkty w pojedynku z Bayernem. Byliśmy odważni i często byliśmy w posiadaniu piłki. Wolałbym żebyśmy po stracie pierwszej bramki dalej parli do przodu, niż cofali się coraz głębiej. Bayern oczywiście wykonywał swoją pracę dobrze, wtedy ciężko jest się bronić.