Wypowiedzi: To był dobry sygnał

Obecnie Bayern Monachium przewodzi w tabeli ligowej Bundesligi z przewagą 9 punktów nad Schalke 04 Gelsenkirchen, po tym jak monachijczycy pokonali FC Koeln 1:0.

Jupp Heynckes:

Można śmiało powiedzieć, że mieliśmy problemy w pojedynku przeciwko bardzo dobrze broniącej się drużynie Koeln, która była w dodatku doskonale zorganizowana. Brakowało mi naszej szybkiej gry od obrony do ataku, precyzji i w szczególności w pierwszej połowie zmian naszego tempa gry. W drugiej połowie nieco się poprawiliśmy. Brakowało nam werwy, ale nadal możemy wygrywać takie mecze jak ten i to właśnie dobry sygnał. W przerwie musieliśmy dokonać fundamentalnych zmian. Takie mecze jak ten z Kolonią przydarzają się. Za nami wymagający rywale. Wciąż czekają nas dwa trudne mecze.

Thomas Mueller:

Nie pozwalaliśmy piłce operować w pierwszej połowie, nie graliśmy wystarczająco diagonalnie. Nie można być tak bardzo ofensywnie nastawionym zespołem jak my to czyniliśmy w drugiej połowie przeciwko każdej drużynie z jaką gramy, ale musieliśmy coś zrobić. Po objęciu prowadzenia nasz zespół wiedział, że czekają nas jeszcze dwa mecze w tym roku i pod względem sił i energii nie jesteśmy gotowi na 100%. Jesteśmy zadowoleni z tego skromnego zwycięstwa 1:0.

Stefan Ruthenbeck:

Bayern w pełni zdominował spotkanie, zasłużyli sobie w pełni na to zwycięstwo. My również mieliśmy szansę na zdobycie bramki. Mimo wszystko nadal wykonywaliśmy dobrą pracę i broniliśmy dobrze. Mogliśmy więcej osiągnąć, gdybyśmy wykorzystali jedną czy dwie sytuacje.

Timo Horn:

Borykamy się z wieloma kontuzjami. Daliśmy z siebie wszystko, to był występ godny szacunku. Po prostu zabrakło nam dziś szczęścia, które w takich spotkaniach jest potrzebne, dwa razy w pierwszej połowie i pod koniec drugiej części meczu. Jeśli mielibyśmy nieco więcej szczęścia, to wpadłaby bramka. Daliśmy z siebie wszystko, ale koniec końców nie wystarczyło to, zresztą jak w większości spotkań tego sezonu.