Wypowiedzi: Słowa uznania dla moich chłopków

Stało się! Bayern Monachium pokonał wczorajszego wieczoru Borussię Dortmund 3:1 i powiększył swoją przewagę nad klubem z Zagłębia Ruhry do sześciu punktów. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Robben, Lewandowski oraz Alaba.

Jupp Heynckes:

− Zaliczyliśmy dziś świetny występ przeciwko bardzo dobrej drużynie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Trzeba przyznać, że Dortmund miał bardzo dobre okazje bramkowe, ale wielokrotnie ratował nas Sven Ulreich. Drużyna była na 100 procent zmotywowana, absolutnie chcieliśmy wygrać. Słowa uznania dla mojej drużyny! Biorąc pod uwagę wszystko razem, to zagraliśmy świetny mecz! Cztery tygodnie temu nie można było przewidzieć, że będziemy sześć punktów za Dortmundem i cztery za Lipskiem. Ciężko sobie na to zapracowaliśmy. Będziemy grać jeszcze lepiej i mam nadzieję, że kiedy wrócą pozostali kontuzjowani zawodnicy, to będziemy grać skuteczny futbol.

Mats Hummels:

To był mecz, gdzie obie ekipy miały wiele okazji bramkowych. Dortmund mógł zdobyć więcej bramek, ale koniec końców to my wykorzystaliśmy o dwie szanse więcej. Skuteczność była dziś decydująca. Dla nas nie byłby to problem, jeśli walka o tytuł mistrzowski byłaby nudna, ale nie wierzę, że tak właśnie będzie. Wszystko może ulec zmianie na przestrzeni dwóch czy trzech tygodni, dlatego też musimy grać dobrze. Oczywiście jesteśmy zadowoleni tym w jaki sposób gramy teraz pod wodzą Juppa Heynckesa.

Robert Lewandowski:

To było spotkanie, gdzie skupiano się na ataku. Obie drużyny miały mnóstwo szans. Strzeliliśmy trzy bramki. To było kluczowe zwycięstwo, które pokazuje, że jesteśmy w formie.

Peter Bosz:

Bayern z całą pewnością był zdecydowanie lepszą drużyną, a zwłaszcza w pierwszej połowie. My tylko reagowaliśmy i zawsze byliśmy spóźnieni. Planowaliśmy zagrać składnie, ale nie wychodziło to nam. W drugiej połowie pokazaliśmy jednak, że potrafimy to robić.

Gonzalo Castro:

W pierwszej połowie nie byliśmy tak niebezpieczni jak w drugiej. Nadal mieliśmy dwie czy trzy stuprocentowe sytuacje, powinniśmy byli wyrównać. Straciliśmy bramkę, gdy chwilowo graliśmy w dziesiątkę, co było niepotrzebne. Robiliśmy wszystko co mogliśmy w drugiej połowie, mieliśmy swoje okazje, aby zdobyć kolejną bramkę, która dodałaby spotkaniu dramaturgii.