Wypowiedzi pomeczowe

FC Bayern gładko pokonał dziś TSG Hoffenheim 4:0, dzięki czemu znalazł się na najniższym stopniu podium Bundesligi. FSV Mainz i Hannover 96 mają po dwa punkty straty, ale swoje mecze zagrają jutro. Nastroje w Monachium może poprawić fakt, że drużyna wygrała siódmy kolejny mecz na swoim stadionie.

Louis van Gaal: Jestem bardzo zadowolony. To był jeden z najlepszych meczów w naszym wykonaniu w tym sezonie. Zagraliśmy bardzo dobrze i nie straciliśmy koncentracji przez 90 minut. Każdy widział, jaki futbol potrafimy zaprezentować. Decydujące mecze są wciąż przed nami. Zdjąłem z boiska Robbena, ponieważ był już wyczerpany.

Thomas Müller: Myślę, że zrobiliśmy dziś kolejny krok w dobrym kierunku. Trzy punkty przybliżyły nas do trzeciego miejsca. Jesteśmy znakomici u siebie, nasi przeciwnicy boją się nas i to wciąż będzie trwało. Zagraliśmy dzisiaj spójnie i od tej pory będziemy grać właśnie tak.

Arjen Robben: Naturalnie, jestem zadowolony, ale zawsze może być lepiej. Zagraliśmy dziś dobrze, nie tylko ja i Franck, ale cała drużyna. Chcemy udowodnić, że jesteśmy wielką drużyną. Tydzień temu nie wyglądało to najlepiej w Köln, a tym razem chcieliśmy zrobić to właściwie.

Franck Ribéry: Jestem zachwycony. To było ważne zwycięstwo, a mieć Robbena i Ribérego znów razem na boisku to fantastyczna sprawa. To wielka drużyna.

Marco Pezzaiuoli (trener Hoffenheim): Bayern w pełni zasłużył na wygraną. Byliśmy drudzy pod każdym względem. Przepaść między klasami była widoczna.

Andreas Beck (kapitan Hoffenheim): Przegraliśmy ten mecz w pierwszych 15. minutach, ale w przerwie meczu ciągle mówiliśmy, że będziemy próbowali przycisnąć Bayern. Nie przyjechaliśmy się bronić, ale przy ich jakości, zawsze mają okazję żeby strzelić. To porażka, z którą musimy żyć dalej.