Wypowiedzi pomeczowe

Derby północ-południe pomiędzy Bayernem i Werderem zakończyło się remisem 0:0, choć obydwu drużynom nie brakowało szans strzeleckich. Co o tym powiedzmy sobie szczerze „klasyku” Myśla piłkarze i działacze? Przeczytajmy w wypowiedziach pomeczowych:

Louis van Gaal – Nie wykorzystaliśmy dziś nadarzających się okazji, a to byłoby najważniejsze. Niestety, ale nie wszyscy nasi piłkarze są w najwyższej formie, co skutkuje częstymi stratami piłki. Byłem zadowolony z gry w drugiej połowie, jednak musimy strzelać bramki.

Mark van Bommel – Ogólnie rzecz  biorąc nie było tak wspaniale jakbyśmy chcieli. To dziwny start w sezon, podczas którego tracimy punkty z drużynami, przeciwko którym jest to nie do pomyślenia.

Jörg Butt – W pierwszej połowie popełniliśmy zbyt wiele głupich błędów, przez które traciliśmy bramki. Przez to właśnie pozwoliliśmy Bremeńczykom na za dużo szans strzeleckich. W drugiej połowie wypracowaliśmy sobie wiele okazji, przy których zabrakło nam ostatniego szlifu. Z cała pewnością musimy przed następnym spotkaniem poprawić się we wszystkich formacjach zespołu.

Thomas Schaaf – Dziś zagraliśmy dobrze. Ciągle szukaliśmy drogi do bramki przeciwnika, stwarzając sobie przy tym okazje strzeleckie, których na pewno nie zabrakło i naszym rywalom. Obydwu drużynom zabrakło konsekwencji, bo zarówno my, jak i Bayern mieliśmy okazje do strzelenia gola. Wynik jest sprawiedliwy.

Marka Arnautovic – Możemy być zadowoleni ze zdobycia jednego punktu, ale na przyszłość musimy popracować nad skutecznością.

Marko Marin – Dziś pokazaliśmy piękną grę kombinacyjną oraz ciąg do bramki przeciwnika. Do takiej gry Bawarczycy nie są raczej przyzwyczajeni, grając na własnym boisku.