Wypowiedzi pomeczowe

Za nami otwarcie sezonu, w którym FC Bayern München wygrał z VfL Wolfsburg 2:1. Mimo dominacji w pierwszej połowie Bawarczycy nie zdołali bezstresowo zapewnić sobie zwycięstwa, zdobywając decydującego gola dopiero w doliczonym czasie gry. Jak pierwszy mecz oceniają działacze obydwu klubów i sami piłkarze?

Wypowiedzi pomeczowe:

Karl-Heinz Rummenigge – Pierwsza połowa była bardzo dobra, graliśmy dominująco. Pierwsze 10 minut drugiej połowy z kolei przespaliśmy, za co skarano nas bramką. Ogólnie rzecz biorąc ważne było, abyśmy wystartowali w sezon zwycięsko, zapewniając spokój i nabierając pewność siebie.

Louis van Gaal – Wygrana i trzy punkty sprawiają, że się cieszę, mimo, iż było naprawdę ciężko. Przez pierwsze 15 minut drugiej połowie oddaliśmy przeciwnikowi wszystkie piłki. Myślę, że po przerwie moi piłkarze wyszli z szatni zbyt pewni siebie. Z czasem zaczęliśmy jednak grać z werwą, co zostało nagrodzone bramką niezwykłej urody.

Miroslav Klose – W pierwszej połowie zdominowaliśmy grając ładną piłkę. Na początku drugiej połowy zgubiliśmy totalnie rytm, co nie dawało nam szansy do powrót. Traciliśmy wiele piłek, a gra pozycyjna się nie układała. Wolfsburg miało swoje szanse, co dało im bramkę. Liczy się to, że nie poddaliśmy się, wróciliśmy do gry i zdobyliśmy zwycięska bramkę. Musi w dalszym ciągu ciężko pracować.

Bastian Schweinsteiger – Dziś można było poznać, że kiepsko u nas z kondycją. My po prostu oddaliśmy szanse na bramki. Najważniejsze SA jednak trzy punkty. Możemy i musimy grać lepiej.

Steve McClaren (trener VfL) – Bramka bardzo nam pomogła. Nie zasłużyliśmy na to. Mogliśmy wygrać ten mecz. Prawda jest taka, że skoncentrowanym trzeba być przez 92, 93 minuty. W pierwszej połowie nie zagraliśmy dobrze. W drugiej połowie było lepiej, co jednak nie wystarczyło.

Edin Dzeko (kapitan VfL) – W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt pasywnie, nie byliśmy agresywni, zabrakło nas na boisku. Założenie było właściwie takie, że gramy ofensywnie. W drugiej połowie widać było, jak wiele dla nas znaczy Zwetschge (Misimovic).

Żródło: fcbayern.de