Wypowiedzi pomeczowe

Po dwóch remisach FC Bayern Monachium przypomniał wszystkim, że w obecnym sezonie to on nadaje rytm w krajowych rozgrywkach. Imponujące zwycięstwo 5:0 dodało Bawarczykom pewności siebie przed arcyważnym meczem z BVB z przyszłą sobotę. Co o wygranej z H96 sądzą piłkarze i działacze, przeczytać można poniżej:

Jupp Heynckeswygraliśmy bardzo wysoko, rozgrywając przy tym świetny mecz, bo już od samego początku pokazaliśmy pazur, grając agresywnie oraz ograniczając pole gry w stosunku do poprzednich spotkań. Ważne było, abyśmy grali w pełnej koncentracji, szczególnie w odniesieniu do defensywy. Drużyna poradziła sobie z tym brawurowo przez całe spotkanie.

Philipp Lahm – rozegraliśmy bardzo, ale to bardzo dobry mecz. Od samego początku wywieraliśmy presję. Na przerwę schodziliśmy z przewagą 3:0, ale wracając na boisko wcale nie odpuściliśmy. Możemy być z siebie zadowoleni. W środę, w meczu z Freiburgiem znów chcemy wygrać. Gramy jednak na wyjeździe, a mecz zapowiada się na ciężki. Patrząc wstecz, to z Freiburgiem nigdy nie było łatwo, dlatego tez już od początku musimy grac równie skontrowanie jak dziś.

Mario Gomez – Granie i strzelenie gola po tak długim czasie to naprawdę wspaniałe uczucie. Bramka była jak niesamowita, w takie sytuacji ogrania cię euforia i znów sobie przypominasz, jak ważna jest dla ciebie piłka nożna. Dla mnie był to wspaniały moment. Dalej będę próbował dawać z siebie to, co najlepsze. Najważniejsze jest to, aby te serię rozbudować aż do świąt, nie spuszczając z tonu. Ufam trenerowi, że zrobi wszystko jak należy.

Dante – Dobrze zareagowaliśmy na remisy z ostatnich dwóch spotkań. Te zwycięstwo było ważne. Teraz czas musimy skupi się na środowym meczu.

Mirko Slomka (trener H96) – takie ewidentne błędy indywidualne i strata gola już na początku nie mogą miec miejsca. Nie w spotkaniu z drużyna tej klasy. To niewiarygodne, jak ciężko jest się po czymś takim podnieść. To po części nas rozłożyło na łopatki. Widać było momentami w przebiegu spotkania, że jest między nami różnica poziomów. Gratulacje dla Bayernu.

Steven Cherundolo (kapitan H96) – Źle rozpoczęliśmy mecz, ale w pierwszej połowie mieliśmy lepsze momenty i graliśmy całkiem dobrze, jednak do przerwy przegrywaliśmy już 3:0. Tak nie może być. Przy straconych bramkach przyspaliśmy, a jeśli tak dzieje się w Monachium, to szans nie ma się żadnych.