Wypowiedzi pomeczowe: To jeden z tych dni

Bayern Monachium ma już za sobą pojedynek ligowy z RB Lipsk, który niestety zakończył się porażką 1:2. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył jeszcze w pierwszej połowie Sandro Wagner.

Jupp Heynckes:

Mierzyliśmy się dziś z wyjątkowym rywalem. Musimy to przyznać. Lipsk był bardzo agresywny i naciskał na nas wysokim pressingiem. Nie graliśmy tak dobrze jak w ostatnich tygodniach. Lipsk zasłużył na zwycięstwo. Zawsze zdarzają się jednak takie spotkania, kiedy nie grasz najlepiej i nie bronisz się jak należy.

Sven Ulreich:

Nie byliśmy w stanie wejść w ten mecz i niepotrzebnie traciliśmy piłkę. Nie mieliśmy kontroli nad spotkaniem. Lipsk stosował skuteczny pressing i zaraz po odzyskaniu piłki błyskawicznie przechodził do ataku. Nie byliśmy uważni jak zwykle i zwyczajnie byliśmy nieco zbyt pasywni. Nie mogliśmy rozgrywać piłki odpowiednio, zaś w naszej grze brakowało spokoju.

Ralf Rangnick:

Poza pierwszymi 10 minutami zdominowaliśmy cały mecz pod każdym względem. Jedyną rzeczą, którą mogliśmy zrobić lepiej, to fakt zdobycia większej ilości bramek. Wszystko związane z naszym zespołem było dziś klasowe. Nasi chłopcy byli niesamowicie mocni fizycznie.