Wypowiedzi: Jestem nastawiony optymistycznie

Bayern ma za sobą kolejne zwycięstwo w Bundeslidze. W meczu 14. kolejki mistrzowie Niemiec pokonali u siebie Hannover 96 3:1, zaś bramki zdobywali kolejno Vidal, Coman oraz Lewandowski.

Jupp Heynckes:

W pierwszej połowie pomiędzy naszymi liniami było zbyt wiele wolnych przestrzeni. Hannover był bardzo dobrze zorganizowany, mieliśmy problemy, kiedy przeprowadzali kontrataki. W drugiej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą i dyktowaliśmy warunki. Mieliśmy wiele szans, ale niestety nie wykorzystaliśmy ich. Moim zdaniem zwycięstwo było jednak zasłużone. Biorąc wszystko razem pod uwagę, to jestem zadowolony. Thomas Mueller zagrał po dłuższej absencji, Kingsley Coman był kontuzjowany przez dwa tygodnie, Jerome Boateng powoli, ale sukcesywnie wraca do swojej normalnej dyspozycji, dlatego jestem nastawiony optymistycznie na przyszłe spotkania.

Thomas Mueller:

Mieliśmy ogrom sytuacji bramkowych. Ogółem rzecz biorąc był to bardzo dynamiczny mecz, zaś obrót spraw i przebieg spotkania był dla widzów interesujący.

Andre Breitenreiter:

Gratulacje dla Bayernu Monachium i Juppa Heynckesa. Zagraliśmy przyzwoicie, byliśmy dobrze zorganizowani zwłaszcza w pierwszej połowie. Momentami dobrze ich kontrowaliśmy, lecz niestety nie byliśmy w stanie wyciągnąć z nich pożytku. W drugiej połowie też chcieliśmy być niewygodnymi rywalami. Nasz bramkarz wielokrotnie ratował nas z opresji. Koniec końców zwycięstwo FCB było zasłużone.