Wygrany sparing FCB

FC Bayern w pierwszym cięższym sparingu odniósł pewne zwycięstwo. Podopieczni Pepa Guardioli zmierzyli się z ekipą z Serie B Brescia Clacio i pokonali rywala 3:0 (2:0) po golach Thomasa Mullera, Toniego Kroosa i Jana Kirchoffa. Przypomnijmy, iż wcześniej Bawarczycy rozegrywali mecze towarzyskie z amatorskmi zespołami, pokonując rywali bardzo wysoko.

W potyczce z włoską drużyną nie mógł wystąpić Arjen Robben, który do zajęć z zespołem powrócił kilka dni temu i nadrabia zaległości pod okiem trenera Andreasa Kornmayera. Z konieczności na "6" zagrał 17-letni Pierre-Emile Hojbjerg.

Już w 2. minucie wynik pojedynku mógł otworzyć Muller, ale jego strzał głową zdołał wybronić Alessio Cragno. Z kolei w 14. minucie bliski szczęścia był Kroos, ale piłka po jego uderzeniu nie trafiła do celu. Bramkarz Brescii ułatwił zadanie przeciwnikom - Mario Mandzukić wykorzystał błąd Cragno, podał do niepilnowanego Mullera, któremu nie pozostało nic innego jak wpisać się na listę strzelców (23.). Po niespełna 10 minutach było już 2:0, a w roli głównej wystąpił Kroos, który zdobył gola po strzale z 18 metrów (32.). Przed przerwą swoich okazji nie wykorzystali jeszcze Philipp Lahm (41.) oraz Kroos (43.).

Po zmienie stron na boisku pojawili się Rafinha, Emre Can oraz Claudio Pizarro, którzy zmienili kolejno Lahma, Hojbjerga i Mandzukicia. Jak się można było spodziewać przebieg spotkania nie uległ zmianie - zdobywca potrójnej korony nadal prowadził je pod swoje dyktando, jednak w dalszym ciągu FCB było nieskuteczne. Najpierw Pizarro (52.), następnie Muller (54.) aż w końcu David Alaba (58.) nie byli w stanie trafić do siatki Brescii. Najbliżej celu był Franck Ribery, który w zrzutu wolnego trafił w poprzeczkę (65.). Najgroźniejszą okazję goście mieli w 69. minucie, ale z tą okazją poradził sobie Manuel Neuer.

Obaj szkoleniowcy wyminieli praktycznie cały zespół - jedynie Neuer grał od początku do samego końca meczu. W 77. minucie nowego bramkarza Brescii wypróbowali Can i Pizarro, ale tym razem włoski golkiper stanął na wysokości zadania. Inaczej było w 90. minucie, kiedy musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniu nowego nabytka Kirchoffa.

Brescia Calcio - FC Bayern 0:3

FC Bayern: Neuer - Lahm (46. Rafinha), Boateng (83. Schmitz), Van Buyten (60. Kirchhoff), Alaba (65. Contento) - Hojbjerg (46. Can) - Shaqiri (60. Green), Müller (79. Weiser), Kroos (65. Schöpf), Ribéry (73. Weihrauch) - Mandzukic (46. Pizarro)

Sędzia: Emilio Ostinelli (Como)

Bramki: 0:1 Müller (23.), 0:2 Kroos (32.), 0:3 Kirchhoff (90.)