Wygrana i porażka w dwóch pierwszych meczach testowych FCB II

Pod koniec zeszłego tygodnia, druga drużyna Bayernu Monachium rozegrała pierwsze dwa mecze towarzyskie w ramach przygotowań do drugiej części sezonu 2022/23.

Podczas gdy w swoim pierwszym sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej, monachijczycy pokonali ekipę SV Ried II 3:1, to w ubiegłą sobotę podopieczni Holgera Seitza mierzyli się z drużyną VfB Eichstaett.

Niestety, ale choć piłkarze Bayernu II przez dłuższy czas prowadzili 1:0 po bramce Desire Segbe, to w drugiej połowie goście zdołali nie tylko wyrównać, ale i strzelić bramkę na wagę zwycięstwa (najpierw w 67. minucie strzelił Kuegel, po czym w 73. minucie zwycięskiego gola zdobył Eberle).

− Przeciwnik był bardzo dobry w swoich sytuacjach. Często znajdowaliśmy się w polu karnym, ale nie szukaliśmy wystarczająco konsekwentnie wykończenia i byliśmy zbyt bojaźliwi − powiedział trener Seitz.

− Brakowało skuteczności. Kiedy przegrywasz, oczywiście zawsze jesteś niezadowolony ze swojego występu − podsumował Holger Seitz.

Z kolei już 27 stycznia podopieczni Seitza rozegrają trzeci mecz towarzyski. Rywalem monachijczyków będzie ekipa Bahlinger SC, zaś początek tego starcia zaplanowano dokładnie o 17:00.

Bayern II: Mayer - Herold (60' Fust), Marusic (60' Reinelt), Janitzek (60'  Tikvic), Sanyang (60' Brueckner) - Kern (60' Krätzig) , Lee (60' Neziri), Denk (60' Aydin) - Ranos (60' Salihamidzic), Segbe (60' Copado), Aitamer (45' Herrmann).

Bramki: 1:0 Segbe (25'), 1:1 Kügel (67'), 1:2 Eberle (73').