DieRoten.pl
Reklama

Wirtz wyobraża sobie transfer do Bayernu

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że przyszłość niemieckiej piłki w przypadku ofensywy, należy do dwójki utalentowanych graczy jak Musiala i Wirtz.

Podczas gdy Jamal Musiala gra już od kilku lat dla Bayernu, to Florian Wirtz jest związany długoterminowym kontraktem z Bayerem 04 Leverkusen, choć od dłuższego już czasu media spekulują, że Niemiec może w przyszłości zawitać na Allianz Arenę.

Pozytywne wieści (z punktu widzenia kibica FCB) przedstawił wczoraj dziennikarz Florian Plettenberg, który w programie „Transfer Update – die Show” przyjrzał się sytuacji młodego zawodnika „Aptekarzy” i przedstawił kilka nowych informacji odnośnie przyszłości 20-latka.

− Przedstawiciele Leverkusen są pewni, że Florian może zostać na kolejny rok, ale w jakiś sposób obawiają się również Bayernu. Wewnętrznie mają nadzieję, że Wirtz zostanie na kolejny rok po EURO 2024. Potem jednak, po sezonie 2024/25 zakładają, że odejdzie na 100% – powiedział Plettenberg.

Jeśli mowa o potencjalnej kwocie transferu, to Bayer ma oczekiwać około 120 milionów euro za swojego zawodnika. Dla Floriana Wirtza, Bayern Monachium pozostaje pierwszym wyborem w przypadku rozważań związanych z przyszłością. Niemiec nie chce się jednak spieszyć z podejmowaniem decyzji i póki co nie zobowiązał się do żadnego z klubów.

Mimo wszystko FCB jest dla młodego pomocnika bardzo interesującym i poważnym kierunkiem. Bardzo możliwe jednak, że Florian zostanie w Leverkusen jeszcze na jeden sezon, jako że będzie on chciał dojrzeć jako gracz w ekipie „Werkself”. Monachijczycy są nie tylko „zainteresowani”, ale i również poważnie rozważają ściągnięcie 20-latka od siebie. Wiele może jednak zależeć od dalszej przyszłości Musiali/Muellera.

− Możemy zdecydowanie powiedzieć, że Wirtz już patrzy na Bayern. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, to Florian najpierw będzie chciał zagrać dla Bayernu, a dopiero później za granicą, jeśli pojawi się taka możliwość. To nie tylko zainteresowanie. Wewnętrznie w Bayernie mówią: „Jeśli naprawdę mamy szansę jakoś pozyskać Wirtza, to musimy to zrobić!” – dodał Plettenberg.

− Wewnątrz Bayernu uważa się za realne jednoczesne posiadanie w klubie i zakontraktowanie Musiali i Wirtza. Póki co nie jest to jednak „ustalone”, że Musiala zostanie w Monachium po 2025 roku, albowiem Real Madryt ma go na swoim radarze (…). Dla Wirtza Bayern jest ceniony bardzo, ale to bardzo wysoko. Bayer ma jednak uzasadnioną nadzieję, że Florian zostanie jeszcze przynajmniej na rok – podsumował Florian Plettenberg.

Źródło: Sky / Transfer Update - die Show
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...