Wielki comeback U19! Schalke pokonane 4:2

Dzisiejszego dnia odbył się rewanżowy mecz półfinału mistrzostw Niemiec. Przypomnijmy w pierwszym spotkaniu na własnym podwórku Bayern U19 został pokonany przez młodzież Schalke 3:1.

Wielu zapewne skreślalo młodzież Bayernu po pierwszej porażce z Schalke U19, jednakże podopieczni Holgera Seitza pokazali dziś wielką wolę walki i determinację pokonując swoich rywali aż 4:2. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne – tutaj również lepsi okazali się młodzi „Bawarczycy”.

Spotkanie na Lohrheidestadion nie zaczęło się zbyt dobrze dla gości z Monachium, albowiem już w 13. minucie bramkę dla Schalke zdobył Benjamin Goller. Piłkarze Bayernu dwoili się i troili, aby odrobić straty, jednakże 5,800 widzów oglądających ten mecz w Bochum musiało czekać do drugiej połowy.

Po zmianie stron w 49. minucie wyrównał jeden z największych talentów Bayernu U19, którym interesuje się zarówno Barcelona jak i Real Madryt – mowa jest o Tillmanie. Podopieczni Holgera Seitza nie odpuszczali i dalej napierali na swoich rywali, którzy pogubili się i dali się całkowicie zdominować gościom.

Zaledwie trzy minuty po wyrównaniu bramkę na 1:2 strzelił Meritan Shabani, zaś 120 sekund później na 1:3 podwyższył Benjamin Hadzic. Piłkarze Bayernu U19 mieli jeszcze kilka okazji strzeleckich, jednakże w 78. minucie marzenia o finale pogrzebał Hemmerich, który strzelił na 2:3.

Młodzi „Bawarczycy” biorąc przykład ze swoich starszych kolegów, którzy w ubiegłą sobotę pokonali RB Lipsk 5:4, wzięli się w garść i kiedy wydawało się już, że wynik nie ulegnie zmianie, do siatki „Die Koenigsblauen” trafił niezawodny Mario Crnicki!

Ostatecznie pojedynek w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 4:2, dlatego też zwycięzcę tego półfinału musiały wyłonić rzuty karne. Młodzież Bayernu wykazała się lepszą skutecznością i nerwami ze stali pokonując Schalke U19 w karnych 5:4!

W finale „Bawarczycy” powalczą z Borussią Dortmund. Finałowe starcie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 19:30.

FC Schalke 04 U19 - FC Bayern U19 4:5 i.E. (2:4, 1:0)

FC Bayern U19: Hoffmann - Stingl (70. Türkkalesi), Götze (88. Isherwood), Friedl, Meier - Fein, Tarnat (82. Crnicki) - Hadzic, Shabani (82. Lange), Tillman – Wintzheimer

Bramki: 1:0 Benjamin Goller (13.), 1:1 Tillman (49.), 1:2 Shabani (52.), 1:3 Hadzic (54.), 2:3 Hemmerich (78.), 2:4 Crnicki (88.)

Rzuty karne: 1:0 Goller , 1:1 Friedl, 2:1 Hemmerich, 2:2 Wintzheimer, Kübler trifft die Latte, 2:3 Hadzic, 3:3 Karakas, 3:4 Türkkalesi, 4:4 Wright, 4:5 Crnicki