DieRoten.pl

Wicky: Schweinsteiger dał przykład młodszym kolegom

08.10.2021, 07:27:34

Bastian Schweinsteiger bez wątpienia jest zawodnikiem, którego możemy uznać za legendę FCB − Niemiec rozegrał w końcu okrągłą liczbę 500 spotkań dla Bayernu.

Oprócz wspomnianej wyżej liczby 500 spotkań, Niemiec może pochwalić się również 68 golami oraz 100 asystami. Ponadto razem z kolegami 37-latek sięgnął po 23 tytuły (w tym po potrójną koronę w 2013 roku).

Warto przypomnieć, że u schyłku swojej kariery, Bastian Schweinsteiger grał dla Chicago Fire, gdzie nie tylko zdobył serca kibiców, ale i również zjednał sobie wielu przyjaciół w szatni. Jakiś czas temu na temat Bastiego wypowiedział się były trener amerykańskiego klubu – Raphael Wicky.

− W naszej szatni na ścianie wisi koszulka Schweinsteigera. Jego byli koledzy z szatni nieustannie chwalą go. Basti odcisnął tu swoje piętno na przykład poprzez sposób, w jaki podchodził do codziennych treningów – powiedział Wicky.

− Mianowicie nie jak ktoś, kto myśli: „Na koniec kariery jeszcze trochę tu pokopię i zgarnę kasę”. Ta światowa gwiazda, nawet po trzydziestce, wciąż chciała stawać się lepsza każdego dnia – mówił dalej.

− Dał przykład młodszym zawodnikom, co to znaczy być prawdziwym profesjonalistą – podsumował Raphael Wicky.

Po zakończeniu aktywnej kariery Schweinsteiger rozpoczął pracę jako ekspert telewizyjny. Niewykluczone jednak, że w przyszłości Basti wróci do Monachium – bossowie FCB nieraz podkreślali, że drzwi pozostaną dla niego otwarte cały czas.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)16.10.2021 10:59
Miło słyszeć takie rzeczy. Oby kiedyś wrócił i znów był tu potrzebny. Mam jednak wrażenie, że pokochał USA i luksus.
08.10.2021 14:10