DieRoten.pl

Werner nie myśli o zmianie klubu

04.12.2017, 07:23:35
Własne

Od pewnego czasu w Monachium trwają poszukiwania nowego napastnika, który od czasu do czasu mógłby odciążyć naszego rodaka – Roberta Lewandowskiego.

Z monachijskim Bayernem łączy się wiele nazwisk, jednakże najpewniejsza wydaje się na ten moment kandydatura Sandro Wagnera wokół którego powstało niemałe zamieszanie. Kolejnym kandydatem, choć już mniej realnym jest Timo Werner z RB Lipsk.

Jakiś czas temu Jupp Heynckes wspomniał w jednym z wywiadów, że Bayern Monachium powinien pozyskać Timo Wernera, kiedy ten jeszcze grał dla VfB Stuttgart. Od tamtego okresu mówi o możliwej zmianie otoczenia młodego reprezentanta Niemiec.

Werner w ostatnim wywiadzie dla "Welt" postanowił osobiście wypowiedzieć się na temat wszelkich plotek transferowych − snajper RB Lipsk dał jasno do zrozumienia, że nie zaprząta sobie głowy obecnie transferem do innego klubu.

− Jestem reprezentantem Niemiec w wieku 21 lat i jak na razie idzie mi w kadrze dobrze, podobnie zresztą jak w Bundeslidze. Nic więc dziwnego, że inne kluby zaczynają się mną interesować, ale nie zawracam sobie teraz tym głowy − powiedział Timo Werner.

− Moja umowa jest ważna z RBL jeszcze przez dwa i pół roku, więc nie ma pośpiechu. To klub musi zdecydować, kiedy nadejdzie odpowiedni moment na przedłużenie kontraktu. Wtedy ja będę wiedział czy nadszedł odpowiedni czas na taki krok i osiągniemy porozumienie − mówił dalej Niemiec.

Pod koniec swojej rozmowy Werner odniósł się jeszcze pokrótce do wspomnianych wyżej słów Juppa Heynckesa odnośnie możliwości gry dla Bayernu.

− Oczywiście muszę z ręką na sercu przyznać, że jeśli Bayern przed transferem do Lipska zapukałby do moich drzwi, to pewnie nie odmówiłbym im. Byłbym zaszczycony, gdyż RBL nie znajdował się jeszcze wtedy na tak ustabilizowanym poziomie jak teraz − zakończył.

 

 

źródło: Goal.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)04.12.2017 16:43
A ja jestem zdania że gdyby Bayern zapukał teraz to też by opuścił Lipsk.
04.12.2017 14:56
Lipsk nie musi nikogo sprzedawać, poza tym Werner doskonale zdaje sobie sprawę, że może się tam rozwijać i że RB to projekt na lata, mający ambitne plany i konsekwentnie je realizujący. Kiedyś Timo odejdzie, może za dwa lata. Oby wówczas dołączył do Bayernu.

Mia San Mia!
04.12.2017 13:10
2,5 roku (ewentualnie 1,5) to idealny czas, zarówno na rozwój piłkarza jak i dokonanie u nas wymiany pokoleniowej. Albo powinien przyjść do nas za darmo albo powinnismy uzyskać niską cenę w przypadku zakupu pod koniec kontraktu. Nie musimy i nie powinnismy płacić astronomicznych sum, wszystko idealnie się układa
04.12.2017 11:55
Niech gra spokojnie jeszcze w Lipsku i oby nikt przed nami wcześniej nie zapukał :]
04.12.2017 10:30
Niech pogra te 2,5 roku w Lipsku i wtedy przyjdzie do Bayernu w miejsce Lewego.
04.12.2017 09:17
Widać, że myśli racjonalnie i chce podjąć najlepszą dla swojej kariery decyzje. Nie działa pod wpływem impulsu jak np Dembele. Mam nadzieje, że nadal będzie się rozwijał i któregoś dnia zostanie naszym piłkarzem. To napastnik z największym potencjałem w Bundeslidze. Wystarczy porównać z nim Aube i Lewandowskiego, w jakim punkcie kariery byli w jego wieku? Myśle, ze Timo ich przebije, szczególnie, ze jest zawodnikiem znacznie lepszym technicznie i w dalszej perspektywie znacznie bardziej wszechstronnym. Powili spełnia się marzenie o klasowym snajperze w DFB, oby spełnił też marzenie kibiców Bayernu o odmłodzonym i niemieckim składzie.