DieRoten.pl

Werner: Flick jest idealnym wyborem DFB

05.06.2021, 11:13:43
FotoOlimpik

Od kilku tygodni wiadomo już, że po zakończeniu mistrzostw Europy, nowym selekcjonerem Niemiec zostanie Hansi Flick, którego umowa z FCB przestanie obowiązywać z dniem 30 czerwca.

Niemiecki szkoleniowiec podpisał umowę z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej, która będzie obowiązywać do 2024 roku i obejmie Mundial w 2022 roku i Euro w 2024 roku.

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich dni, na temat wyboru Hansiego Flicka jako nowego selekcjonera Niemiec, wypowiedziało się wiele znanych osobistości ze świata niemieckiej piłki. Ostatnio swoje zdanie wyraził Timo Werner, który jest przekonany, że 56-latek jest idealnym wyborem DFB.

− Zdecydowanie. Znam go i od czasu do czasu utrzymuję z nim kontakt. To bardzo miła osoba i naprawdę świetny trener. Mimo że do tej pory nie grałem w jego drużynie, zawsze potrafił mnie podnieść na duchu − powiedział Werner.

− Jego osiągnięcia w Bayernie są nie do pobicia. Moim zdaniem to idealny człowiek dla DFB, ponieważ swoją charyzmą i postawą w pewnym stopniu przypomina Joachima Loewa − mówił dalej.

− Hansi Flick z pewnością będzie mógł podążać tą samą drogą, co obecny selekcjoner i wypełnić ją własnymi pomysłami. On jest idealnym wyborem na to stanowisko − podsumował Timo Werner.

Swoje pierwsze spotkanie w roli selekcjonera Niemiec, Hansi Flick poprowadzi już 2 września, kiedy to w ramach eliminacji do mistrzostw Świata, rywalem niemieckiej reprezentacji narodowej będzie Liechtenstein.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)05.06.2021 20:47
05.06.2021 13:23
Tytułem mistrza świata to potwierdzi.