DieRoten.pl

Wenninger wypożyczona do Romy

23.06.2022, 07:47:44
PodStadionem.pl

W żeńskiej drużynie Bayernu Monachium doszło już do wielu ruchów transferowych w związku z nadchodzącym wielkimi krokami sezonem 2022/23.

Po tym jak potwierdzono już cztery wzmocnienia do zespołu Alexandra Strausa, z pierwszej drużyny odeszło też kilka piłkarek – tym razem potwierdzono odejście Cariny Wenninger.

Doświadczona obrończyni FCB Frauen na własną prośbę została wypożyczona na rok do AS Romy (jej kontrakt z bawarskim klubem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku), jako że chciała spędzić jeden rok we włoskiej lidze.

− Po 15 latach spędzonych w Bayernie miałam ochotę zagrać we Włoszech przez jeden sezon. Jestem bardzo wdzięczna, że klub umożliwił mi ten krok – powiedziała Wenninger.

− Podobnie jak we wszystkich poprzednich latach, rozmowy z osobami odpowiedzialnymi przebiegały z dużym zaufaniem i wzajemnym uznaniem – mówiła dalej.

− Dla nas spełnienie życzenia Cariny jest sprawą oczywistą. Cieszymy się, że będziemy mogli dać tak zasłużonej zawodniczce Bayernu sezon za granicą, a następnie powitać ją z powrotem w Monachium – podsumowała Karin Danner, dyrektor działu piłki FCB Frauen.

Carina Wenninger gra dla bawarskiego klubu już od 2007 roku. Legendarna już piłka FCB Frauen może pochwalić się 303 występami w Bayernie. Co więcej w trakcie dotychczasowej kariery sięgnęła po 3 mistrzostwa Niemiec oraz jeden Puchar Niemiec.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)23.06.2022 21:59