DieRoten.pl

Wenig: Jestem wdzięczny Bayernowi za wszystko

22.02.2022, 02:09:35
Adidas

Niestety, ale zgodnie z niedawnymi doniesieniami prasowymi, w zeszłym tygodniu potwierdziły się plotki o odejściu z Bayernu utalentowanego Marcela Weniga.

Po spędzeniu wielu lat w Monachium, utalentowany pomocnik zdecydował się na przenosiny do Eintrachtu Frankfurt, który pozyskał wychowanka bawarskiego klubu na zasadzie wolnego transferu z racji na wygasający kontrakt Marcela Weniga latem 2022 roku.

Nie dalej jak wczoraj, młody Niemiec udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild”, w którym odniósł się do wielu tematów – wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście pytań o powody swojego odejścia z Bayernu na rzecz klubu z Hesji.

– Przede wszystkim jestem wdzięczny FCB, bo zapewnili mi świetną edukację i warunki rozwoju. Miałem też perspektywy w Bayernie, ale ostatecznie moim celom bardziej sprostał Eintracht – powiedział Wenig.

– Kierownictwo sportowe, planista drużyny, główny skaut i trener bardziej przekonali mnie do swojego planu. Dla mnie osobiście ważne jest, abym zrobił kolejny krok w mojej karierze i zdobył doświadczenie w profesjonalnej piłce – mówił dalej.

– Oczywiście wiadomo, że w Eintrachcie Frankfurt masz większe szanse niż w Bayernie. Dlatego ostatecznie zdecydowałem się na zmianę – podsumował Marcel Wenig.

17-latek trafił do bawarskiego klubu latem 2017 roku z młodzieżówki 1. FC Nuernberg. Następnie Marcel stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w FCB, po czym został włączony do grupy U-19. W bieżącym sezonie 2021/22, Wenig rozegrał 21 spotkań, w których to strzelił 6 bramek (FCB II i U-19).

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)24.02.2022 15:57
Nie miał szans na grę, proste
22.02.2022 18:04