DieRoten.pl

Welzmueller opuszcza Bayern po sezonie

14.05.2022, 09:06:53
PodStadionem.pl

Jak się okazuje wraz z zakończeniem sezonu kilku zawodników opuści nie tylko pierwszą, ale i również drugą drużynę klubu ze stolicy Bawarii.

Po tym jak kilka dni temu klub ogłosił, że Nicolas Feldhahn kończy karierę w Bayernie II, tym razem FCB poinformowało, że po zakończeniu sezonu 2021/22, drugą drużynę „Die Roten” opuści wicekapitan Maximilian Welzmueller.

32-letni zawodnik rozwiąże swój kontrakt i poszuka nowego wyzwania sportowego w innym klubie, zanim powróci do działu młodzieżowego mistrzów Niemiec (Campusu) w innej roli w najbliższej przyszłości.

− W tym sezonie celowo ponownie odmłodziliśmy U-23, a w przyszłości chcemy dać naszym utalentowanym zawodnikom z drużyn U-19 więcej czasu na grę w drugim zespole, aby mogli się dalej rozwijać na drodze do zostania profesjonalnymi piłkarzami − powiedział Jochen Sauer.

− Welzi, jako jeden z naszych trzech weteranów, otrzymał w tym sezonie niewiele czasu na grę. Podczas wielu owocnych dyskusji otwarcie i szczerze przeanalizowaliśmy jego sytuację sportową i doszliśmy do wspólnej decyzji, że na razie, począwszy od lata, rozstaniemy się − mówił dalej szef Campusu.

− Spędziłem cztery wspaniałe lata w klubie mojego serca. Jednak ze względu na nową koncepcję odmłodzenia kadry U-23 nie otrzymywałem już takiej ilości czasu gry, na jaką moim zdaniem zasługiwałem. Nadal chcę grać w piłkę nożną na wyższym poziomie. Dlatego właśnie tego lata postanowiliśmy się rozstać, ale nie mogę się doczekać powrotu na Campus po zakończeniu aktywnej kariery − podsumował Maxi Welzmueller.

W trakcie swojej kilkuletniej przygody z Bayernem II, Maximilian miał okazję rozegrać w sumie 96 spotkań, w których to strzelił 2 bramki oraz zanotował 17 asyst. Razem z kolegami Maxi nie tylko awansował do III Ligi w sezonie 2018/19, ale rok później zdobył mistrzostwo III Ligi.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)14.05.2022 19:19
14.05.2022 12:34