DieRoten.pl

Welzmueller: Nasz awans do III Ligi był szczególnym momentem

09.06.2022, 07:37:46
PodStadionem.pl

Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu, po zakończeniu sezonu 2021/22, drugą drużynę Bayernu opuściło dokładnie dwóch kapitanów.

Mowa oczywiście o Nico Feldhahnie, który zdecydował się zakończyć karierę oraz Maximilianie Welzmuellerze, który za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Bayernem i przeniósł się do drużyny SpVgg Unterhaching.

Niedawno Niemiec udzielił obszernego wywiadu dla „FCB.de”, w którym poruszył wiele kwestii związanych ze swoją przeszłością oraz grą dla bawarskiego klubu. 32-latek zapytany o swój najlepszy moment w Monachium, bez zastanowienia wskazał na dwumecz decydujący o awansie do III Ligi.

− Dla mnie był to mecz o awans z Wolfsburgiem II. Niestety, doznałem kontuzji, ale byłem na ławce. Fakt, że po przegranej 1:0 odwróciliśmy losy meczu na oczach pełnych trybun, pozostaje niezapomniany – powiedział Welzmueller.

− Również dlatego, że zostałem sprowadzony z myślą o awansie i udało mi się to już w pierwszym sezonie. Awans do III Ligi, ten mecz, to był bardzo szczególny moment, zwłaszcza że razem z naszymi kibicami – mówił dalej.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem, Maxi Welzmueller odniósł się również do swojej decyzji o powrocie do SpVgg Unterhaching, gdzie 32-latek miał już okazję grać w przeszłości (miało to miejsce w latach 2012-2014).

− Wiele czynników odgrywa tu rolę. Znam ten klub i wielu zawodników, ponieważ grałem w nim przez dwa lata. Oczywiście podoba mi się również możliwość ponownego grania razem z moim bratem. Możliwość ponownej profesjonalnej gry z nim to coś niesamowicie miłego. Ogólnie rzecz biorąc, jestem człowiekiem rodzinnym i kocham ten region. Podobnie jak Bayern, klub ten stawia na młode talenty, co jest dla mnie bardzo ekscytujące – podsumował Maximilian Welzmueller.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)09.06.2022 18:12
Bardziej reklamują ten Camus niż jest z tego pożytku!! Nie żebym krytykował, bo talenty mamy tam kilka, ale za mało zaufania ma do nich trener i zarząd.
09.06.2022 09:19
Pseudo campus wypuści nowe "talenty" to będzie awans do III Ligi :D :D :D