Wegkamp i Ribery dają wygraną rezerwom

W związku z przerwą na mecze reprezentacji, pierwsza drużyna Bayernu Monachium ma przerwę w rozgrywaniu swoich spotkań. Nie dotyczy to oczywiście zespołu amatorów, który rozegrał kolejną potyczkę - tym razem na wyjeździe z SV Heimstetten. Podopieczni Erika ten Haga pokonali rywali 2:1 i mając na koncie w tym momencie 40 punktów, umocnili się na 3 pozycji w tabeli. Do lidera rozgrywek z Wurzburga tracą 9 "oczek", zaś do drugiego TSV II pięć.

Kibice, których na trybunach pojawiło się 920, pierwszego gola zobaczyli w 26. minucie. Wówczas swoją okazję wykorzystał Gerrit Wegkamp, który w 20 meczu w obecnych rozgrywkach wpisał się na listę strzelców po raz 11. Dopiero zmiana stron przyniosła kolejne dwa gole w spotkaniu. Najpierw na 2:0 podwyższył Steeven Ribery (61.), zaś kwadrans później bramkę kontaktował zdobył Celemens Kubina  (77.). "Dominowaliśmy w tym spotkaniu i zasłużyliśmy na wygraną" powiedział ten Hag.

SV Heimstetten - FC Bayern II 1:2 (1:2)

SV Heimstetten     Krasnic - Toy (78. Steimel), S. Paul, De la Motte, Kubina - Majdancevic, D. Schmitt, Nappo (68. Bläser), Häfele (64. C. Schmitt), Ünver - Ammari

FC Bayern II     Müller - Steinhart, Schwarz, Buck, Weiser - Jelisic (68. Weihrauch), Basta (90.+2 Puchegger), Oikonomou, S. Ribéry (86. Koussou) - Wegkamp, Görtler

Rezerwowi:    Hundertmark, Paul, T. Schweinsteiger, Sieghart

Sędzia:     Ostheimer (Sulzberg)

Widzów:     920

Bramki:     0:1 Wegkamp (26.), 0:2 S. Ribéry (61.), 1:2 Kubina (77.)

Żółte kartki:     D. Schmitt, S. Paul, De la Motte / S. Ribéry, Oikonomou