DieRoten.pl
Reklama

Wanner uda się na wypożyczenie?

fot.
Reklama

W szeregach pierwszego i młodzieżowych zespołów Bayernu Monachium możemy wyróżnić kilku młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy.

Jednym z takich graczy jest 16-letni Paul Wanner, który na początku stycznia bieżącego roku zadebiutował nawet w pierwszej drużynie rekordowego mistrza Niemiec w pojedynku ligowym z Borussią M’Gladbach.

Niemiecki pomocnik od tamtej pory regularnie trenuje z I zespołem i co jakiś czas otrzymuje szansę gry od Juliana Nagelsmanna. Jeśli zaś mowa o jego dalszej przyszłości w klubie ze stolicy Bawarii, to najnowsze ustalenia w sprawie wychowanka FCB przedstawił dziennikarz Maximilian Koch z „Abendzeitung Muenchen”.

Wypożyczenie jeszcze tej zimy?

Z ustaleń reportera wynika, że jeszcze tej zimy Paul może udać się na wypożyczenie, aby mógł stopniowo nabierać doświadczenia i praktyki meczowej na jak najwyższym poziomie. Gdyby zaś zimą nie udało się znaleźć odpowiedniego rozwiązania, to bardziej prawdopodobnym wydaje się być wypożyczenie w letnim okienku.

Póki co nie ma jeszcze konkretnych kierunków, ale wewnątrz bawarskiego klubu temat przyszłości i rozwoju 16-latka jest intensywnie dyskutowany. Salihamidzic i spółka są przekonani, że opcja wypożyczenia wydaje się być najsensowniejszą opcją.

Przypominamy zarazem, że jeszcze nie tak dawno temu spekulowano, że utalentowany wychowanek Bayernu może być szykowany na pozycję lewego wahadłowego, ale jak czytamy dalej w raporcie na „AZ”, Julian Nagelsmann i jego sztab mieli zrezygnować z tego pomysłu.

W przyszłości pomocnik jest planowany do bardziej ofensywnej roli – w grę wchodzi chociażby gra na pozycji dziesiątki czy też na prawym skrzydle, gdzie Paul czuje się najlepiej.

 

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...