DieRoten.pl
Reklama

Walker poinformował Guardiolę o odejściu

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Niebawem miną dokładnie trzy tygodnie od momentu rozpoczęcia letniego okienka transferowego w niemalże całej piłkarskiej Europie.

Jeśli mowa o pierwszej drużynie rekordowego mistrza Niemiec, Marco Neppe i spółka dokonali już kilku ruchów na rynku – mowa nie tylko o odejściach, ale i również wzmocnieniach zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela.

W przypadku nowych nabytków mowa jest o ściągnięciu na Allianz Arenę takich zawodników jak Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Konrad Laimer (RB Lipsk) oraz Kim Min-jae (SSC Napoli). Niebawem do ich grona dołączyć powinien z kolei Kyle Walker z Manchesteru City.

Walker poinformował Pepa

Jak już informowały niemieckie i zagraniczne media w zeszłym tygodniu, angielski defensor po wielu dniach oczekiwania ostatecznie podjął decyzję, że woli grać dla Bayernu Monachium niż przedłużać swój wygasający z Manchesterem City kontrakt.

Z kolei wczoraj Kyle miał już poinformować wprost Pepa Guardiolę oraz kilku kolegów z zespołu, że tego lata przeniesie się do FCB. Tym samym teraz już tylko „Bawarczycy” muszą dogadać się z „The Citizens” w sprawie kwoty odstępnego, która ma zamknąć się w okolicach 15 mln euro plus bonusy.

Walker uda się niebawem z „Obywatelami” na tournée po Azji, ale mówi się, że dla bawarskiego klubu nie stanowi to problemu, zwłaszcza że monachijczycy niebawem również polecą do Japonii, gdzie zagrają także z City w sparingu. Wkrótce mistrzowie Niemiec przedstawią pierwszą ofertę. Porozumienie nie powinno stanowić żadnego problemu.

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...