DieRoten.pl

Na ten moment po rozegraniu osiemnastu kolejek niemieckiej Bundesligi, liderem jest Bayern Monachium, który zdobył w sumie 42 na 54 możliwych do zdobycia punktów.

Mistrzowie Niemiec wygrali 13 spotkań, 3-krotnie remisowali oraz 2 razy schodzili z boiska jako pokonani. Dorobek ten sprawia, że monachijczycy prowadzą w tabeli ligowej z przewagą 7 punktów nad wiceliderami z Lipska. Mimo wszystko zdaniem Rudiego Voellera z Bayeru 04 Leverkusen, Bayern nie jest już tak dominującą ekipą, jak miało to miejsce w przeszłości.

W rozmowie udzielonej dla niemieckiego magazynu „Kicker”, kierownik sportowy „Aptekarzy” odniósł się nie tylko do gry „Bawarczyków”, ale i rywalizacji w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi.

– Sądzę, że jako zespół zbliżyliśmy się do Bayernu. Jednakże Wolfsburg i Frankfurt też nas atakują od tyłu. To sprawia jednocześnie, że wszystko staje się bardziej ekscytujące. Ogólnie rzecz biorąc w naszym przypadku wzrosła gotowość podejmowania ryzyka oraz jakość gry – powiedział Voeller.

– Bayer z Bayernem, Lipsk z Dortmundem, Bayer z Dortmundem i wiele innych meczów – to były absolutnie topowe spotkania, pod wieloma względami i sądzę, że zobaczymy jeszcze kilka takich w tym sezonie – mówił dalej.

– Bayern nie gra już tak dominująco jak w drugiej połowie ubiegłego sezonu, kiedy to dosłownie rozbijali każdego rywala, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Teraz częściej muszą przekraczać granice swoich możliwości i polegać na indywidualnej klasie piłkarzy jak Kimmich, Neuer, Mueller czy Lewandowski – dodał działacz Bayeru 04.

Kierownik sportowy Bayeru 04 Leverkusen dał również jasno do zrozumienia, że celem „Aptekarzy” jest w tym sezonie przede wszystkim wywalczyć miejsce gwarantujące grę w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

– Liga pozostaje ekscytująca i na wysokim poziomie. Walka o pozycje na szczycie tabeli nie dobiegła jeszcze końca. Celem Bayeru 04 jest Liga Mistrzów, ale nie będzie to łatwe. Kto wie, być może będzie też jakaś niespodzianka – podsumował Rudi Voeller.

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama29.01.2021 08:40
Bayern i tak wygra pewnie bundesligę.
28.01.2021 19:52
Kompromitacja jednym słowem wszyscy wiedzą, że Bayern jest słabszy, a rywale jeszcze słabsi xd
28.01.2021 16:59
Może.nie.jest ale będziemy na szczycie ;)
28.01.2021 16:15
Bosz, teraz Rudi... co im dolega w tym Neverkusen. Tam lepiej Rudi pilnuj się przed tym Eintrachtem i VFL bo jak ci za blisko tyłów chłopaki podjadą to dopiero będziesz miał ekscytację:-D
28.01.2021 14:41
W ubiegłym sezonie Voller mówił że Bayerniu nie da się pokonać bo jest ponad wszystkimi i oczywiście była to prawda, teraz mówi że mają słabszy okres i można ich pokonać a i tak są za nami. Pytanie jakiego Bayernu oczekuje?
28.01.2021 12:30
Bayern ma zawsze lepszą wiosne. Oby tak było i teraz
28.01.2021 10:42
Rudi niech się cieszy, że Bayern z marszu, bez okresu przygotowawczego wchodził w sezon, bo dziś Leverkusen traciłoby z 15 punktów do "Gwiazdy Południa".
28.01.2021 10:06
Konkurenci mogą tylko zarządowi podziękować, że to dzięki nim mamy 13 topowych zawodników, a nasze transfery nadają się do rezerw. Drużyna nie została odpowiednio wzmocniona, piłkarze są nasyceni poprzednim sezonem, do tego dochodzi zmęczenie zawodników. Potrzeba odpowiednio świeżej krwi co trochę rozrusza znów Bayern. Magia Flicka też jakby przestała działać, wiele zawodników jest pod formą, oby to było tylko zmęczenie.
28.01.2021 09:18
Rudi popatrz jak prezentuje się Twój Bayer po przegranej z Bayernem u siebie? A nie oglądasz się na innych. Bayern idzie dobrą drogą do Mistrzostwa a Bayer może nie zagrać w Pucharach jak tak dalej będzie grał.
28.01.2021 09:13
@tapczan
Mam podobne odczucia. W poprzednim sezonie zgarnęliśmy wszystkie tytuły, w tym może i zdarzają się drobne potknięcia, ale mamy lidera i sporą przewagę, a chłop z różnicą 10 punktów mówi coś o tym, że już nie dominujemy. Gdybyśmy byli na drugiej lub trzeciej lokacie z podobną ilością punktów jak Leverkusen to może bym się zgodził, a tak to sory.
28.01.2021 08:35
Ale brednie. I mówi to ktoś kto ma -10 w tabeli, a do końca sezonu jeszcze ta liczba pewnie wzrośnie. Poza tym chyba dobrze wie po jakim sezonie Bayern jest i że nie miał okresu przygotowawczego.