Viggosdottir: To wielka porażka

W ubiegłą sobotę do akcji po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami międzynarodowymi, powróciły zawodniczki Bayernu.

Tym razem podopieczne Alexandra Strausa w ramach półfinałowego starcia żeńskiego Pucharu Niemiec mierzyły się na własnym podwórku ze swoimi odwiecznymi rywalkami, czyli VfL Wolfsburg.

Koniec końców pojedynek na stadionie Campusu zakończył się w pełni zasłużoną porażką monachijek, które poległy aż 0:5… Po ostatnim gwizdku na temat klęski FCB wypowiedziała się grająca w obronie Glodis Perla Viggosdottir, która nie ma wątpliwości, że cała drużyna Bayernu straciła kontrolę, zaś intensywność „Wilczyc” zrobiła swoje.

− Intensywność Wolfsburga zrobiła różnicę. Nie udało nam się rozwiązać tego problemu w taki sposób. Pierwsza połowa była bardziej zrównoważona i miałyśmy szanse bramkowe. Jednakże to Wolfsburg wykorzystał swoje okazje – powiedziała Viggosdottir.

− Zabrakło nam energii w końcowych 45 minutach i po prostu całkowicie straciłyśmy kontrolę. Sposób, w jaki grałyśmy i zareagowałyśmy na 0:3 był absolutnie nie do przyjęcia. To wielka porażka, naprawdę chciałyśmy dotrzeć do finału – dodała.

− Dlaczego straciłyśmy kontrolę? To była mieszanka kilku czynników. Musimy grać lepiej indywidualnie, ale także razem jako drużyna. Wolfsburg wykorzystał niemal każdą szansę, co było naprawdę imponujące. To jest dokładnie to, czego potrzebujemy również w takich meczach jak ten, ale nie udało nam się to. Zdecydowanie musimy to poprawić – Glodis Perla Viggosdottir.

Zawodniczki Bayernu nadal pozostają w walce o mistrzostwo Niemiec – obecnie monachijki mają punkt przewagi nad piłkarkami Wolfsburga. Przypominamy zarazem, że do końca sezonu ligowego 2022/23, podopiecznym Alexandra Strausa pozostało jeszcze 5 kolejek.