DieRoten.pl

Vidal: Bayern musi wygrać ligę, Puchar Niemeic i Ligę Mistrzów

12.03.2018, 09:53:45
FotoOlimpik

Arturo Vidal od momentu swojego transferu na Allianz Arenę zdobywał już mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec, lecz do tej poru Chilijczyk nie spełnił swojego marzenia o zdobyciu Ligi Mistrzów.

reklama

Chilijski pomocnik może być już raczej świadom zwycięstwa w Bundeslidze w tym sezonie. Co więcej klub ze stolicy Bawarii znajduje się obecnie na bardzo dobrej drodze w Pucharze Niemiec oraz Lidze Mistrzów.

Arturo Vidal nie kryje swoich ambicji i celów jakie ustanowił sobie wraz z Bayernem Monachium. 31-letni wojownik z Chile na łamach „Kickera” wyznał, że taki klub jak FCB musi nie tylko zdobyć Bundesligę, ale i pozostałe trofea.

Zdobycie mistrzostwa Niemiec po raz kolejny z rzędu jest czymś naprawdę przyjemnym, ale mówimy przecież o Bayernie Monachium! – wyjawił Arturo Vidal.

− Taki klub jak Bayern potrzebuje więcej tytułów, w tak wielkim klubie to najważniejsza rzecz. Chodzi o zdobycie patery mistrzowskiej, Pucharu Niemiec oraz Ligi Mistrzów. Moim celem z tym klubem zawsze jest potrójna korona – mówił dalej Chilijczyk.

W dalszej części swojej wypowiedzi Arturo odniósł się także do tematu rywalizacji w niemieckiej Bundeslidze. Chilijczyk podziela zdanie swoich kolegów – niezależnie od miejsca czy przewagi punktowej zespół zawsze wychodzi na mecz w pełni skoncentrowany na zadaniu i zmotywowany.

Większe emocje z całą pewnością dobrze zrobiłby naszej lidze. Niektórym zespołom zwyczajnie brakuje spójności. W naszym zespole każdy jest zmotywowany do tego stopnia, aby każdego tygodnia pokazywać, że jest się gotowym do gry, niezależnie od okoliczności – podsumował 31-letni Vidal.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama14.03.2018 07:07
Będzie bardzo ciężko. Potrzebny będzie i fart i dyspozycja dnia. Jest kilka bardzo mocnych zespołów a Bayern teoretycznie nieco słabszy od nich. Trafienie na Real czy Barce będzie wymagało wspiecia się na wyżyny. Choć nawet Real może mieć słabsze momenty w Lidze Mistrzów.
12.03.2018 14:25
U nas w klubie jest więcej graczy klasy Światowej którzy nigdy jeszcze tego tytułu nie zdobyło, dlatego zakasać rękawy i walczyć, bo właśnie od nich najbardziej zależy czy ich marzenie się spełni:)
12.03.2018 14:04
Marne szanse w tym roku, ale jeszcze wszystko może się zmienic
12.03.2018 10:09
Zawodnicy i owszem :]

reklama