DieRoten.pl
Reklama

Vancouver zarobi w przypadku transferu Daviesa

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Przyszłość Alphonso Daviesa w Bayernie Monachium stoi ciągle pod znakiem zapytania. Reprezentant Kanady ma ważną umowę tylko do lata przyszłego roku i pomimo długich negocjacji, wciąż nie podpisał nowego kontraktu z "Die Roten".

Jak donoszą media, Alphonso Davies ma oczekiwać kwoty w okolicach 20 mln euro, czyli tyle, na ile mogą liczyć najlepsi zawodnicy Bayernu. Sternicy monachijskiego klubu mają rzekomo oferować “tylko” 13 milionów. Nie jest tajemnicą, że impas w negocjacjach chce wykorzystać Real Madryt, który od dłuższego czasu monitoruje sytuację 23-latka.

Na transfer liczą być może działacze…Vancouver Whitecaps. To właśnie z tego klubu Davies trafił w 2019 roku do stolicy Bawarii. Jak dowiadujemy się, Kanadyjczycy mieli sobie zastrzec prowizję od następnego transferu defensora! Wprawdzie nie padają konkretne liczby, ale zwykle w tego typu przypadkach prowizja wynosi od 10 do 20%.

Jak się skończy ta “kontraktowa saga”? Jeszcze niedawno wydawało się, że już niebawem poznamy rozwiązanie, ale strona Daviesa jasno dała do zrozumienia, że nie ma zamiaru podejmować decyzji pod presją czasu.

Źródło: Sport1.de
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...