DieRoten.pl
Reklama

Van Gaal: Technicznie i taktycznie Blind jest bardzo dobry

fot. Photogenica
Reklama

Kilka dni temu, Bayern Monachium ku zaskoczeniu przeprowadził transfer nowego lewego obrońcy do pierwszego zespołu – 32-letniego Daleya Blinda.

Holenderski defensor od pewnego czasu pozostawał bez klubu, jednakże po bardzo dobrych mistrzostwach świata i trudnej sytuacji kadrowej, monachijczycy postanowili zakontraktować 32-latka do końca bieżącego sezonu 2022/23.

Wielką zaletą Daleya Blinda jest fakt, że oprócz gry na lewym boku obrony, z powodzeniem może on również występować na pozycji stopera czy też środkowego pomocnika. Niemniej jednak sam piłkarz najlepiej czuje się w defensywie, gdzie może skuteczniej wykorzystywać swoje umiejętności.

Po tym jak Holender został oficjalnie przedstawiony jako nowy gracz bawarskiego klubu, o kilka słów na jego temat poproszono byłego selekcjonera Holendrów, czyli Louisa van Gaala, który bardzo dobrze zna obrońcę (chociażby z czasów ich współpracy w Manchesterze United).

− Trzeba przyznać, że Daley jest bardzo dobrym piłkarzem pod względem technicznym i taktycznym. Ponadto wyróżnia się doskonałą orientacją i zrozumieniem gry – powiedział Van Gaal.

− Daley to dobry człowiek, świetny technicznie i taktycznie, choć nie posiada zbyt wielkiej szybkości – podsumował Louis van Gaal.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...