DieRoten.pl
Reklama

Upamecano ofiarą rasistowskich ataków…

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że wczorajszy wieczór na Etihad Stadium nie należał do najlepszych w karierze Dayota Upamecano.

W pierwszym pojedynku ćwierćfinału Champions League, podopieczni Thomasa Tuchela polegli 0:3 z Manchesterem City, zaś jednym z najgorszych piłkarzy na boisku okazał się Dayot Upamecano, który popełnił kilka rażących błędów w defensywie.

Niestety, ale na nieszczęście francuskiego defensora, jeden z tych błędów został wykorzystany przy bramce na 2:0, kiedy to na listę strzelców wpisał się Bernardo Silva. W dalszej części meczu „Upa” pomylił się jeszcze kilka razy, co zostało po końcowym gwizdku ostro skrytykowane w mediach.

Oczywiście ze sportowego punktu widzenia, 24-latek musi wiele znieść i krytyka jest słuszna, jednakże w żadnym wypadku nie tłumaczy to zachowania „kibiców”, którzy po spotkaniu zaatakowali go pod jego postami na Instagramie, wypisując wiele obelg oraz rasistowskich komentarzy…

Na całe szczęście szybka reakcja klubu oraz stowarzyszenia „Club Nr. 12” sprawiły, że krótko po tym „incydencie”, w komentarza pojawiło się wiele głosów wsparcia dla Dayota Upamecano.

− Wszyscy w FC Bayernie potępiamy rasizm w najmocniejszych słowach! Cały klub jest z Tobą, Upa! – napisał Bayern.

 

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...