DieRoten.pl

Upamecano jednak odejdzie latem?

02.05.2020, 15:38:06
Adidas

Choć jeszcze do niedawna wydawać się mogło, że Dayot Upamecano zostanie na dłużej w RB Lipsk, to ostatnie wypowiedzi prezesa RB Lipsk mogą sugerować coś innego.

W nadchodzącym letnim okienku transferowym Bayern Monachium będzie chciał nie tylko wzmocnić ofensywę, ale i również sprowadzić nowego środkowego defensora. Jednym z głównych kandydatów ma być Dayot Upamecano z RB Lipsk.

Niedawno spekulowano, że Francuz osiągnął już nawet wstępne porozumienie z monachijczykami, ale jakiś czas później informacjom tym zaprzeczył „Sky” informując, że utalentowany defensor nie zostanie sprzedany latem i przedłuży o rok swoją umowę z ekipą „Byków”.

Pojawiły się nawet głosy, że nowy kontrakt jest gotowy i wystarczy tylko podpis Upamecano, aby zakończyć sprawę jego odejścia. Mimo wszystko Oliver Mintzlaff (prezes RBL) zapytany o ten temat dał jasno do zrozumienia, że klub z Saksonii ma obecnie inne zmartwienia niż umowy piłkarzy.

‒ W dobie pandemii, mamy teraz na głowie inne problemy niż obawy związane z kontraktami ‒ wspomniał prezes RB Lipsk.

‒ Pamiętamy o warunkach umowy z naszymi piłkarzami, ja sam znam je bardzo dobrze, zwłaszcza naszych najlepszych graczy. Dla nas nie ma takiej możliwości, że najlepsi zawodnicy odejdą za darmo. Tak samo było z Wernerem i tak samo będzie z Dayotem ‒ podsumował Mintzlaff.

Z doniesień „Sport1” wynika, że jeśli Francuz mimo wszystko nie dojdzie do porozumienia z RB Lipsk, to i tak odejdzie do innego klubu w letnim okienku transferowym. Przypominamy zarazem, że klauzula odejścia zawarta w jego umowie wynosi 60 milionów euro.

źródło: Sport1
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama03.05.2020 21:06
Ja bym go u nas bardzo chętnie widział, ale najlepiej w miejsce Boatenga. Wiadomo, że ważniejsze są transfery do ofensywy, dlatego fajnie, gdyby udało się obniżyć kwotę jego transferu, choć nie sądzę, aby Lipsk był na to bardzo chętny.
03.05.2020 02:07
Jakie to nudne, może by tak wstrzymać nakłady tych wszystkich bildów, kickerów czy innych faktów...
02.05.2020 21:18
Mam nadzieję że ten sezon wróci, przynajmniej ze dwie ligi bo to już jest wkurzające czytanie o tych plotkach.Jeszcze niedawno Upamecano miał odejść do Bayernu, smakiem obejść się miał Real i Barca, potem zostaje i nic go nie ruszy, dodatkowo przedłuży kontrakt. Teraz znowu odchodzi. Paranoja.
02.05.2020 21:00
02.05.2020 19:54
02.05.2020 16:45
Na tą chwilę to za wcześnie żeby powiedzieć czy to dobra cena czy nie bo nie wiadomo jakie to realia będą...jeśli wróci BL to cena myślę do przełknięcia ale jak nie zagramy to może być ciężko.
02.05.2020 16:39
To dobra cena w dzisiejszych realiach i myślę, że Bayern powinien po niego sięgnąć.
02.05.2020 15:42
Upamecano nie odejdzie, Upamecano odejdzie i tak w kółko...

reklama