DieRoten.pl
Reklama

Upamecano: Dam z siebie wszystko

fot.
Reklama

Tego lata na Allianz Arenę zawitał Dayot Upamecano, który przeszedł z RB Lipsk do Bayernu Monachium za sumę 42,5 milionów euro (klauzula odejścia).

Choć od transferu minęło już trochę czasu, to dokładnie dziś Francuz został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek Bayernu w towarzystwie rzecznika prasowego i dyrektora sportowego FCB.

Podczas konferencji prasowej francuski defensor odniósł się do wielu różnych tematów związanych nie tylko ze swoją karierą, ale i również transferem oraz RB Lipsk. Dayot Upamecano został również poproszony o kilka słów na temat Juliana Nagelsmanna, z którym miał przecież okazję współpracować w RBL.

22-latek nie szczędził też pochwał pod adresem Rangnicka, któremu wielu zawdzięcza. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia obrońca „Die Roten”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Dayot Upamecano na temat:

...swojego transferu:

„...Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Bayernu. Mam już za sobą kilka dobrych momentów z zespołem. Bardzo się cieszę.”

...przenosin do Bayernu:

„...To duży krok dla mnie i mojej kariery. Bayern to wielki klub z wielkimi zawodnikami. Chcę walczyć dla tego wielkiego klubu. Jestem szczęśliwy, że trafiłem do FCB.”

...Nagelsmanna:

„...Znam Juliana od pewnego czasu. Jest bardzo dobrym trenerem. Pomaga zarówno młodym, jak i doświadczonym zawodnikom, bez znaczenia. Uwielbia analizy wideo. Już teraz jest świetnym trenerem i cieszę się, że znów będę mógł z nim pracować.”

...różnic dzielących Bayern od Lipska:

„...To są różne filozofie. Bayern to bardzo duży klub, który zdobył wiele tytułów, a ja jestem tutaj po to, aby walczyć na boisku. Po prostu.”

...konkurencji w Bayernie:

„...Oczywiście, że mamy tutaj dużą konkurencję. We wszystkich dużych klubach jest konkurencja. Chcę walczyć i po prostu dam z siebie wszystko, aby stać się piłkarzem wyjściowej XI i regularnie grać.”

...swojej roli:

„...Na mojej pozycji, oczywiście musisz dużo rozmawiać z kolegami z drużyny. Jeśli ktoś się myli i popełnia błąd, to muszę mu to oznajmić. Wiem, że jestem jeszcze młody, ale jeśli mogę pomóc komuś z drużyny, to zrobię to bez chwili zawahania.”

...dotychczasowych treningów:

„...Panuje wysoka intensywność, ale uwielbiam to. Nie wiem, w jakim systemie będziemy grać. O tym decyduje nasz trener. Ale niezależnie od systemu, będę walczył i postaram się wnieść na boisko dużo mentalności.”

...Nagelsmanna w Lipsku:

„...On zawsze był zmotywowany. Teraz jest może jeszcze bardziej zmotywowany. Mimo wszystko, to co go zawsze cechowało, to fakt, że zawsze miał absolutną wolę zwyciężania.”

...swojej przemowy, o której wspomniał Salihamidzic:

„...Ważne było dla mnie, aby wyrazić to, jak bardzo jestem szczęśliwy i dumny, że się tutaj znalazłem. Za to chcę podziękować wszystkim osobom, które były w to zaangażowane.”

...powołania do reprezentacji Francji:

„...W tej chwili w ogóle o tym nie myślę. Właśnie przybyłem do Bayernu. Staram się dobrze przygotować. Potem zobaczymy, co się wydarzy w przyszłości. Niewątpliwie moim celem jest reprezentowanie mojego kraju.”

...Ralfa Rangnicka:

„...Oczywiście nadal pozostajemy w kontakcie. Zawsze był i będzie dla mnie ważną osobą i trenerem. Bardzo mi pomógł i często ze sobą rozmawiamy. Jestem mu wdzięczny za bardzo wiele rzeczy, które dla mnie zrobił - bardzo, ale to bardzo wiele mu zawdzięczam.”

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...