DieRoten.pl
Reklama

UOL: Bayern nadal zainteresowany Antonym

fot. Fotolia
Reklama

Bardzo możliwe, że latem 2022 roku dojdzie do pewnych korekt w składzie, jeśli mowa o pozycji skrzydłowego. Wszystko to za sprawą Kingsleya Comana.

Od kilku miesięcy spekuluje się, że pomiędzy Francuzem a Bayernem panuje impas w rozmowach, jako że monachijczycy nie chcą spełnić horrendalnych żądań finansowych piłkarza i jego agenta Pini Zahaviego (mowa o zarobkach powyżej 20 milionów euro brutto).

Dlatego też latem 2022 roku Kingsley Coman jest postrzegany przez media jako kandydat do sprzedaży, zaś wśród potencjalnych kierunków wymienia się kilka klubów z angielskiej Premier League, gdzie też pragnie grać sam zawodnik.

Jeśli jednak wierzyć niektórym doniesieniom prasowym, to mistrzowie Niemiec pracują już nad znalezieniem następcy 25-latka. Nieoficjalnie wybór miał paść na Antony’ego, który na co dzień reprezentuje Ajax i już zeszłego lata był wielokrotnie łączony z możliwym transferem na Allianz Arenę.

Najnowsze informacje w tej sprawie przedstawił brazylijski „UOL”. Jak się okazuje amsterdamczycy mają obecnie oczekiwać co najmniej 40 milionów euro za swojego pomocnika (obecna szacunkowa wartość to około 25 mln €). Niewykluczone jednak, że suma ta mogłaby jeszcze wzrosnąć w zależności od sukcesów i występów 21-latka.

Z informacji wspomnianego wyżej źródła wynika, że „Bawarczycy” pozostają nadal zainteresowani Brazylijczykiem i co więcej – są w luźnym kontakcie z jego agentami. Plotki głoszą również, że Antony jest jednym z wymarzonych graczy Juliana Nagelsmanna. Oprócz FCB, sytuację skrzydłowego ma również obserwować Barcelona.

Antony

21-latek nominalnie jest prawoskrzydłowym, ale z powodzeniem może również grać na lewej stronie. W bieżącym sezonie rozegrał 6 spotkań dla Ajaxu, w których to strzelił 2 bramki oraz zanotował 2 asysty. Łącznie od momentu swojego debiutu wystąpił w 52 oficjalnych meczach o stawkę, zaś jego dorobek to 12 goli oraz 12 asyst. Niedawno w dowód uznania za dobre występy i ciężką pracę, Antony został powołany do kadry narodowej Brazylii.

Źródło: UOL
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...