U17 gromi, U19 remisuje

W miniony weekend oba najstarsze zespoły młodzieżowe FCB dołożyły po małej cegiełce do mistrzostwa regionu w swoich kategoriach wiekowych i zakwalifikowania się do półfinału mistrzostw Niemiec.

U19 remisuje w Ingolstadt

Podopieczni Holgera Seitza podejmowali na wyjeździe swoich rówieśników z Ingolstadt. Ubogie w strzały na bramkę spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ze względu na kontuzje szkoleniowiec FCB U19 dokonał 2 zmian w składzie. W ciągu tygodnia operację więzozrostu musiał przejść Christian Früchtl i jego miejsce w podstawowym składzie zajął Ron-Thorben Hoffmann. Z kolei dość niefortunnego urazu nabawił się Felix Götze, który przedwcześnie musiał opuścić rozgrzewkę przedmeczową. Jego miejsce zajął Thomas Isherwood.

Spotkanie obfitowało w wiele pojedynków, lecz akcje rozgrywane były głównie w środkowej strefie boiska, co z kolei przełożyło się na niewielką liczbę okazji bramkowych. W przeciągu całego meczu młodzi Bawarczycy mieli wyraźnie większe posiadanie piłki, lecz ze względu na niedokładność podań i dobrą postawę Ingolstadt w defensywie nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Po tym spotkaniu FCB U19 z 43 punktami przewodzi tabeli A-Junioren Bundesligi Süd/Südwest. Nad drugim Kaiserslautern ma 3 punkty przewagi i 3 mecze do rozegrania.

FCB-U19: Hoffmann - Kollmann, Isherwood, Awoudja, Türkkalesi - Emghames, Shabani, Tarnat, Tillman - Hadzic, Wintzheimer

Festiwal strzelecki U17

Chyba już tylko cud może odebrać zespołowi Tima Waltera zwycięstwo w B-Junioren Bundeslidze Süd/Südwest. Na trzy kolejki przed końcem mają oni 8 punktów przewagi nad drugim Stuttgartem, a dzisiaj dali kolejny pokaz siły.

W spotkaniu z jedną z najsłabszych drużyn w stawce zespół U17 urządził sobie prawdziwy trening strzelecki. Już w 10. minucie Franck Evina wyprowadził zespół na prowadzenie po dograniu od Olivera Batisty-Meiera. 10 minut później młody napastnik mógł podwyższyć wynik, ale trafił z rzutu karnego w słupek. Co nie udało się Evinie, udało się minutę później Danielowi Jelisicowi, który wyskoczył najwyżej do dośrodkowanej przez Batistę-Meiera piłki (21.). Chwilę później po dograniu od Cana Karatasa wynik podwyższył Marcel Zylla (25.). Następnie rolami zamienili się autorzy pierwszej bramki i po dograniu Eviny do siatki trafił Batista-Meier (28.). Dzieła zniszczenia w pierwszej połowie dopełnił Evina, który tym samym wspiął się z 19 trafieniami na szczyt listy strzelców rozgrywek (40.).

Po zmianie stron zawodnicy FCB źle weszli jednak w drugą połowę co było związane z rozkojarzeniem dobrym wynikiem i zmianami w składzie. Z tego powodu już w 45. minucie goście z Sandhausen zdobyli honorowe trafienie z rzutu karnego, a jego autorem był Aygün. Młodzi Bawarczycy otrząsnęli się jednak i za sprawą dwóch goli Batisty-Meiera (63./68.) zmiażdżyli ostatecznie SV Sandhausen 7:1!

FCB-U17: Wagner - Rausch, Mai (55. Brugger), Nitzl, Lungwitz (55. Haumer) - Jelisic (41. Heiland), Pudic - Karatas, Zylla, Batista Meier - Evina (41. Maloku)

Bramki: 1:0 Evina (10.), 2:0 Jelisic (21.), 3:0 Zylla (25.), 4:0 Batista Meier (28.), 5:0 Evina (40.), 5:1 Aygün (45.), 6:1/7:1 Batista Meier (63./68.)

Źródło: dfb.de