U13 & U14 z mistrzostwem, Davies z występem w FCB II

Kolejne zespoły Bayernu Monachium mają za sobą mecze ligowe. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali między innymi zawodnicy drużyny do lat dziewiętnastu.

FCB II

1. FC Schweinfurt 1:1 (1:0) FC Bayern II

Nie dalej jak wczoraj swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek bawarskiej ligi regionalnej rozgrywali zawodnicy drugiej drużyny Bayernu. Tym razem Kwasi Okyere Wriedt i spółka mierzyli się na wyjeździe z ekipą Schweinfurt 05. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1. Jedynego gola dla FCB II zdobył Nicolas Feldhahn.

Po rozegraniu 32 kolejek ligowych, podopieczni Holgera Seitza zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 70 punktów. Przewaga monachijczyków nad VfB Eichstaett wynosi sześć oczek, ale nie ma to żadnego znaczenia, albowiem jak dobrze wiemy „Bawarczycy” już niebawem powalczą o awans do 3. Bundesligi. Warto wspomnieć, że pełne 90 minut rozegrał wczoraj Alphonso Davies. Ponadto do kadry po kontuzji powrócił Paul Will.

To był świetny mecz w wykonaniu obu ekip. Schweinfurt wykonał świetną pracę i miał bardzo dobre momenty. Jeśli zagralibyśmy z większą konsekwencją pod ich bramką, to moglibyśmy zdobyć jedną czy dwie bramki więcej. Takie dni się zdarzają. To ważne, że graliśmy do przodu i utrzymaliśmy rytm. Można było dostrzec, że mamy świetnych piłkarzy – powiedział po meczu Seitz.

Bayern już na początku przejął kontrolę nad spotkaniem i miał kilka dobrych okazji – bliscy szczęścia byli między innymi Wriedt czy Davies. Gospodarze nie składali jednak broni i dzięki wzorowej kontrze objęli prowadzenie. Chwilę później „Bawarczycy” ponownie runęli na swoich rywali. Niestety pod koniec pierwszej połowy sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Shabani. Po zmianie stron starania FCB zostały w końcu nagrodzone – bramkę wyrównującą uderzeniem z 20 metrów zdobył Feldhahn. Monachijczycy stale napierali na bramkę Schweinfurtu, ale brakowało im szczęścia – próbował zarówno Wriedt, jak i Davies. Mimo dominacji podopieczni Seitza nie byli w stanie wykorzystać swoich okazji i mecz zakończył się remisem.

FC Bayern II: Hoffmann - Yilmaz, Mai, Awoudja, Koehn - Feldhahn, Will (63’ Rochelt) - Franzke (63’ Jeong), Shabani, Davies – Wriedt

Bramki: 1:0 Weiss (25’); 1:1 Feldhahn (52’)

FCB U19

Eintracht Frankfurt U19 1:3 (1:1) FC Bayern U19

W ubiegłą niedzielę nie zawiedli jednak piłkarze bawarskiego klubu do lat 19. Tym razem młodzi monachijczycy pokonali na wyjeździe Eintracht Frankfurt U19 3:1, zaś bramki zdobywali kolejno Marcel Zylla (dwukrotnie) oraz Alexander Lungwitz. Warto wspomnieć, że dla Polaka był to pierwszy mecz w wyjściowej XI od momentu odniesienia kontuzji. Co więcej w zespole zadebiutował 16-letni Torben Rhein.

Po rozegraniu dwudziestu pięciu kolejek młodzieżowej Bundesligi młodzi piłkarze „Gwiazdy Południa” z dorobkiem 45 punktów okupują czwartą lokatę. Ich strata do VfB Stuttgart U19 wynosi aż 12 punktów. Do końca sezonu pozostała już tylko raptem jedna kolejka.

To było zasłużone zwycięstwo. Chłopcy radzili sobie dobrze, mieli moment słabości, ale zareagowali odpowiednio po stracie bramki. W drugiej połowie w zasadzie kontrolowaliśmy mecz. Naszym celem jest wygrać ostatni mecz u siebie – powiedział po meczu Hoeness.

Z punktu widzenia FCB mecz zaczął się doskonale. Bayern szybko przejął inicjatywę i błyskawicznie objął prowadzenie. Bramką na 1:0 zdobył nasz rodak – Zylla. Mimo dalszych prób, to Eintracht trafił do bramki. Po stracie bramki obraz gry nie ulegał zmianie – monachijczycy dalej naciskali i dominowali swoich przeciwników, podczas gdy Eintracht skutecznie odpierał kolejne ataki. Druga połowa również rozpoczęła się od bardzo dobrej gry FCB. Kilka minut po wznowieniu gry w słupek trafił Richards. Zawodnicy SGE nie zamierzali jednak tylko się przyglądać i kiedy tylko nadarzała się okazja, to próbowali atakować, ale Kainz nie mylił się. Koniec końców ostatnie słowo należało do „Bawarczyków”, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki (ponownie Zylla i Lungwitz) i wygrali w pełni zasłużenie.

FC Bayern U19: Kainz - Johansson (86’ Rausch), Stanisic, Richards, Lungwitz – Stiller – Andersson (34’ Batista Meier), Booth, Rhein, Guenther (86’ Karatas) – Zylla (76’ Halbich)

Bramki: 0:1 Zylla (6’), 1:1 Cetin (30’), 1:2 Zylla (76’), 1:3 Lungwitz (86’)

FCB Frauen

FC Bayern Frauen 3:0 (0:0) S.C. Freiburg

Piłkarki Bayernu Monachium mają za sobą udany weekend, albowiem podopieczne Thomasa Woerle bez najmniejszych problemów rozprawiły się na własnym podwórku (ostatni raz w tym sezonie u siebie) z kobietami z S.C. Freiburg. Pojedynek zakończył się 3:0, zaś bramki zdobywały kolejno Rolfo, Kirchberger (samobójcze trafienie) oraz ponownie Rolfo.

Choć zawodniczki bawarskiego klubu mają jeszcze do rozegrania dwa spotkania (jeden zaległy z Werderem), to mistrzyniami Niemiec po raz kolejny zostały piłkarki VfL Wolfsburg. Żeńska sekcja FCB po 19 rozegranych meczach plasuje się na drugim miejscu ze stratą 7 oczek do „Wilczyc”.

Dziś w naszym ostatnim meczu domowym po raz kolejny zagraliśmy przekonywująco i pokazaliśmy się ze świetnej strony. Kontrolowaliśmy mecz, ale nasze rywalki również grały dobrze. To był zasłużone zwycięstwo, zagraliśmy jako jeden zwarty zespół – powiedział po meczu Woerle.

Przed rozpoczęciem meczu odbyła się ceremonia pożegnalna (odchodzi trener i kilka zawodniczek). Od samego początku spotkanie było raczej spokojne. Choć podopieczne Woerle przeważały, to nie były w stanie wykorzystać okazji. Szczęścia próbowały m. in. Wenninger, Rolfo i Damnjanovic. Piłkarki Freiburga również próbowały, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga część pojedynku w Campusie FCB rozpoczęła się dla monachijek wzorowo – w 54. minucie na 1:0 trafiła Rolfo. Chwilę później było już 2:0, po tym jak samobójcze trafienie zaliczyła Kirchberger (spora zasługa Giny Lewandowskiej). Pod koniec starcia po raz drugi na listę strzelców wpisała się Rolfo. Pojedynek zakończył się zasłużonym zwycięstwem kobiet z Monachium, które od początku do końca przeważały wykreowały sobie sporo okazji bramkowych.

FC Bayern Frauen: Benkarth - Lewandowski, Hendrich (84’ Maier), Wenninger, Schweers - Leupolz, Lohmann, Skorvankova (66’ Roord), Daebritz - Damnjanovic (56’ Vonkova), Rolfo

Bramki: 1:0 Fridolina Rolfo (54’), 2:0 Kirchberger (samobój 56’), 3:0 Fridolina Rolfo (89’)

FCB U13 & U14

Wielkie powody do dumy mogą mieć również młodzi „Bawarczycy” – zespół do lat 14 po pokonaniu 3:1 ekipy SpVgg Greuther Fuerth U14 zapewnił sobie mistrzostwo w swojej lidze na trzy kolejki przed końcem sezonu (13 zwycięstw w 13 meczach).

Dobrze weszliśmy w ten mecz, ale nie byliśmy w stanie wykorzystać większości naszych sytuacji. Po wyrównującej bramce Fuerth, chłopcy grali dobrze i byli w stanie wywalczyć zasłużone zwycięstwo. Gratulacje dla zespołu i ich zasłużonego mistrzostwa – powiedział trener Moi.

To nie koniec, albowiem mistrzostwo w swojej lidze wywalczyli również juniorzy FCB do lat trzynastu! Podopieczni Knauera rozbili u siebie w środę SpVgg Greuther Fuerth U13 aż 14:0, zaś w sobotę dołożyli jeszcze zwycięstwo 4:2 nad FC Ingolstadt U13. Tym samym monachijczycy zapewnili sobie tytuł (15 zwycięstw w 15 meczach).

Wielkie słowa uznania dla zespołu! Jestem bardzo dumny z chłopców z tego co osiągnęli do tej pory i jak grali tydzień w tydzień! – powiedział po meczu Knauer.