DieRoten.pl
Reklama

Tuchel znalazł w końcu swój duet stoperów?

fot. m.iacobucci.tiscali.it / Photogenica
Reklama

Po zwycięstwie w dobrym stylu w niezwykle ważnym spotkaniu z rzymskim Lazio, kilku zawodników "Die Roten" znacznie poprawiło swoje notowania. Niewykluczone również, że Thomas Tuchel znalazł w końcu parę stoperów, której może zaufać.

Niespodziewany zwycięzcą ostatnich tygodni jest Eric Dier, który przyszedł z Tottenhamu Hotspur w roli strażaka, a tymczasem stał się ważnym ogniwem w układance Thomasa Tuchela. Co więcej, statystycznie wypada najlepiej spośród wszystkich stoperów!


Jak informuje “Sky” (powołując się na dane “Opta”), Anglik jako jedyny ze środkowych obrońców nie dał się jeszcze ani razu przedryblować i może pochwalić się najlepszą skutecznością odbiorów (64.7%) oraz najlepszą skutecznością w pojedynkach główkowych (66.7% - tyle samo co Dayot Upamecano).


Najwolniejsi…najlepsi?

Co ciekawe, ze statystyk przytaczanych przez “Sky” wynika, że stoperzy, który wystąpili we wtorek, są zdecydowanie wolniejsi od swoich rywali o miejsce w wyjściowej “11” Bayernu. Matthijs de Ligt osiągnął maksymalnie 32.69 km/h, Dier 31.77 km/h. Z kolei Upamecano 35.02 km/h, a Kim Min-jae 34.32 km/h.

Źródło: Sky
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...