DieRoten.pl
Reklama

Tuchel zawieszony. Kto na ławce w meczu z United?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Thomas Tuchel starcie z Manchesterem United obejrzy z wysokości trybun z powodu zawieszenia.

Już wkrótce Bayern rozpocznie zmagania w ramach nowej edycji UEFA Champions League. We środę, o 21:00, na Allianz Arenę przyjedzie Manchester United, z którym „Bawarczycy” ostatni raz mierzyli się w 2014 roku.

Bez Tuchela na ławce trenerskiej

Starcie to zapowiada się bardzo ciekawie i wielu kibiców czeka na nie już od momentu losowania fazy grupowej. Jednakże, niestety, w tymże meczu na ławce trenerskiej Bayernu nie zasiądzie Thomas Tuchel. Dlaczego?

W ostatnim starciu FCB w Lidze Mistrzów, w którym mierzyli się z Manchesterem City w ramach ćwierćfinału tych rozgrywek, Tuchel otrzymał czerwoną kartkę za wielokrotne dyskusje z sędzią. W związku, że „Bawarczycy” odpadli wówczas z Champions League, jednomeczowe zawieszenie to przełożyło się na ten sezon.

Kto zastępcą Tuchela?

Jak donosi Kicker, Zsolt Loew oraz Anthony Barry, czyli asystenci Thomasa Tuchela, zastąpią 50-letniego szkoleniowca w spotkaniu z United. Loew ma być odpowiedzialny za przeprowadzanie zmian oraz korekty taktyczne. Barry natomiast, czyli specjalista od stałych fragmentów gry, będzie odpowiadać za wydawanie poleceń i kierowanie zawodnikami na boisku. 

Zawieszenie Tuchela sprawia, że Niemiec nie będzie mógł również wejść do szatni w trakcie spotkania ani komunikować się wtedy z zawodnikami w żadnej formie. Całe spotkanie trener „Bawarczyków” śledzić będzie z trybun.

Źródło: Kicker
FJankowski

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...