DieRoten.pl
Reklama

Tuchel tłumaczy brak zmian z Kolonią

fot. Ł. Skwiot
Reklama

W piątkowym spotkaniu niemieckiej 1. Bundesligi, Bayern Monachium mierzył się na wyjeździe na RheinEnergieStadion z drużyną 1. FC Koeln.

Jak już informowaliśmy wcześniej, podopieczni Thomasa Tuchela odnieśli skromne, ale cenne zwycięstwo 1:0, dopisując do swojego dorobku kolejne 3 punkty.

Warto wspomnieć, że w pojedynku tym, szkoleniowiec bawarskiego klubu nie zdecydował się dokonać żadnej zmiany, co po raz ostatni „przydarzyło się” Louisowi van Gaalowi w grudniu 2010 roku, kiedy ten prowadził Bayern. Co do braku korekt w XI, trener FCB postanowił wytłumaczyć swoją decyzję w rozmowie dla telewizji „DAZN”.

− To trochę niefortunne. Nie czułem tego, ale nie dlatego, że nie ufam moim zawodnikom na ławce, ale dlatego, że radziliśmy sobie dobrze. Kontrolowaliśmy go bardzo dobrze – powiedział Tuchel.

− Choupo dobrze współpracował z Harrym. Potrzebowaliśmy Choupo do główek. Cały czas myślałem o tym, jak wprowadzić Thomasa do gry. Dałbym też Mathysowi lub Raphie kilka minut gry, ale nie chciałem też zakłócać rytmu – dodał.

− Walczyłem sam ze sobą. Normalnie tak się nie dzieje, więc przeprosiłem chłopaków. Powinni zachować ducha walki i nie mieć mi tego za złe – podsumował Thomas Tuchel.

Mając na uwadze wielkie obciążenie swoich piłkarzy w ostatnich tygodniach, w najbliższym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Kopenhadze, należy spodziewać się, że trener Tuchel zdecyduje się dokonać niemałej rotacji w składzie (przede wszystkim do XI mają wskoczyć Mueller oraz Tel).

Źródło: DAZN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...