DieRoten.pl

Tuchel: Chcemy grać o potrójną koronę!

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Dzisiejszego popołudnia nastąpiła oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca pierwszego zespołu Bayernu Monachium, czyli Thomasa Tuchela.

Po tym jak Bayern rozwiązał kontrakt z Julianem Nagelsmannem, nowym szkoleniowcem rekordowego mistrza Niemiec został mianowany Thomas Tuchel, który w ostatnich miesiącach pozostawał bez klubu (wcześniej pracował jako opiekun Chelsea).

W południe miała miejsce oficjalna prezentacja oraz konferencja prasowa z udziałem nowego trenera, Hasana Salihamidzica oraz Olivera Kahna. Jak można było się spodziewać, nie zabrakło pytań o pierwszy kontakt, kadrę monachijczyków czy oczekiwania 49-letniego Niemca.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia Tuchel, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich do lektury!

Thomas Tuchel na temat:

…kadry Bayernu:

„…Bayern posiada jedną z najlepszych i najbardziej utalentowanych kadr w całej Europie, na wszystkich płaszczyznach”.

…pracy w Bayernie:

„…Jestem przekonany, że to zaszczyt i wyróżnienie, że zwrócił się do mnie Bayern. Kiedy podpisujesz kontrakt, to jest to wielki zaszczyt. Moje wyraźne podziękowania za zaufanie kieruję do Olivera Kahna, Hasana Salihamidzicia, Herberta Hainera i Uliego Hoenessa. Nawet gdy pracujesz przez jakiś czas za granicą, jeszcze bardziej uświadamiasz sobie, jak ważny jest Bayern. DNA tego klubu to zaangażowanie. W Bayernie liczy się wygrywanie. Bayern posiada jedną z najlepszych i najbardziej utalentowanych kadr w całej Europie. Praca z tym składem to wielkie oczekiwanie. Z tym składem można grać o każdy tytuł. To także wielkie zobowiązanie. W końcu to także osobisty powód, aby pracować blisko mojej rodziny. To konstelacja wielu powodów, by szybko się zaangażować!”

…oferty FCB:

„…Czas był zaskakujący, nie spodziewałem się tego i nie było wcześniej żadnego kontaktu. Zakładałem, że będę kontynuował swoją karierę za granicą. Pierwsza rozmowa miała miejsce we wtorek wieczorem. Wielkość wyzwania przechyliła wtedy szalę na korzyść tego, że to zrobię. Już raz byłem w bardzo bliskim kontakcie z Bayernem. W tamtym czasie nie mogłem czekać. Nigdy nie byłoby właściwe wywieranie na kimkolwiek presji. Stało się to bardzo szybko, to dla mnie topowe rozwiązanie”.

…nadchodzących tygodni i wyzwań:

„…Tak naprawdę nie mamy zbyt wiele czasu. Prawdopodobnie zobaczę wszystkich reprezentantów dopiero w okolicach piątku. To zaskakujący czas, także dlatego, że tytuły są wciąż możliwe na wszystkich frontach. Dlatego mniej znaczy więcej, będzie chodziło o szczegóły. Mam pomysł na to, co można zrobić i duże oczekiwanie. Chodzi o to, by grać o wszystkie tytuły!”

…zmiany trenera w Bayernie:

„…Jestem zwolennikiem uporządkowania wszystkiego na poligonie treningowym. To duży wstrząs, gdy odchodzi główny trener. Najszybszym sposobem na zdobycie zaufania jest wyjście bezpośrednio na boisko. Oczywiste jest, że dyskusje w grupie i informacje zwrotne od zawodników są wtedy również na porządku dziennym. Wyjście na boisko na koniec pomaga wszystkim w budowaniu oczekiwania na sobotni wieczór. To wielki mecz dla nas wszystkich, nawet w tej konstelacji. To kwestia budowania zaufania i oczekiwania”.

…sztabu szkoleniowego:

„…Mój zespół trenerski również nie był przygotowany na to wszystko, więc wielkie podziękowania dla elastyczności ich rodzin. Będą ze mną Arno Michels i Zsolt Loew, którzy pracują ze mną od ponad dziesięciu lat. Mamy nadzieję dodać do tego grna Anthony'ego Barry'ego, który obecnie jest jeszcze pod kontraktem z Chelsea”.

…celów na sezon:

„…Pozycja wyjściowa, którą Julian stworzył z drużyną - że mamy szansę na zdobycie tytułu we wszystkich na wszystkich trzech frontach to coś, co musimy wykorzystać. Oczywiście, wiąże się z tym ryzyko. Ale my kochamy presję i stres. Moja miłość do gry jest znacznie większa niż obawy. Chodzi o to, aby podejść do zadania z zaufaniem. Chcemy grać o wszystkie trzy tytuły!”

…zwolnienia Nagelsmanna:

„…Mogę empatyzować, że dla Juliana to bardzo pokorne uczucie. Pozwalam sobie podejść do zadania z oczekiwaniem i werwą. Nie będę rozmawiał bezpośrednio z Julianem, ponieważ chcę podejść do zadania z otwartym umysłem”.

…wyzwania w Bayernie:

„…Wyzwanie, jakim jest bezpośrednie rozpoczęcie od meczu z Dortmundem, nie może być wyższe. To jest absolutny hit w niemieckim futbolu. Nabrał on nowej wybuchowości, ze względu na naszą lukę w tabeli i niezwykłą passę BVB. Ale to nie powstrzyma nas od podejścia do zadania z odpowiednim nastawieniem”.

…śledzenia świata piłki:

„…Oczywiście znam skład i wyniki, ciągle oglądałem piłkę, bo to sprawia, że mój dzień jest milszy, kiedy oglądam piłkę. Nie myślałem o tym ani przez chwilę, taki mam nawyk, trzeba czekać i być cierpliwym. Potem we wtorek wieczorem po raz pierwszy zacząłem myśleć o składzie”.

…opinii o Bayernie za granicą:

„…Opinie i mniemanie w Anglii czy w Paryżu o Bayernie Monachium są niezwykle wysokie. Nikt nie lubi grać przeciwko Bayernowi. Wielkość, siła tego klubu, jest bezdyskusyjna”.

…Premier League:

„…Premier Legue jest oczywiście niezwykle wyjątkowa, to największe wyzwanie w Europie. Ale Bayern ma skład, który grałby o tytuł w Premier League, pod względem szerokości i jakości”.

…kontraktu:

„…Dla mnie nie odgrywa to wyjątkowo dużej roli. Ja czuję się komfortowo z okresem do 2025 roku. Jeśli będzie dobrze, to postaramy się przedłużyć umowę, a jeśli ktoś nie będzie czuł komfortu, to dojdzie do zmiany (śmieje się). W pierwszym kroku będę starał się spełnić zaufanie szefów”.

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...