Trzecie zwycięstwo FCB II w 2022 roku

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie ligowe w 2022 roku. Tym razem rywalem podopiecznych Martina Demichelisa była ekipa SC Eltersdorf.

Bayern II 5:1 (2:1) SC Eltersdorf

Druga drużyna Bayernu Monachium może mieć szczególne powody do dumy, albowiem w ubiegły wtorek podopieczni Martina Demichelisa odnieśli kolejne, bardzo ważne zwycięstwo w ramach bawarskiej ligi regionalnej.

Piłkarze FCB II nie pozostawili swoim rywalom z Eltersdorf żadnych złudzeń i rozbili ich aż 5:1. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się Sieb, Vidovic, Scott, Booth oraz Metu. Obecnie Fruechtl i spółka zajmują drugie miejsce z dorobkiem 61 punktów i stratą 7 oczek do liderów z Bayreuth.

− Zagraliśmy jedną z najlepszych pierwszych połówek w tym sezonie, więc nie miałem żadnych uwag po pierwszej połowie, poza niefortunnie straconą bramką. W drugiej połowie kontynuowaliśmy naszą grę zgodnie z założeniami. Teraz musimy skupić się na wszystkich 11 pozostałych meczach – powiedział po meczu trener Demichelis.

Piłkarze Bayernu II bardzo dobrze zaczęli mecz z Eltersdorf i już w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Booth minimalnie przestrzelił. Pierwsza bramka padła w 29. minucie, kiedy to przepięknym golem popisał się Sieb. Niestety, ale kilka minut później goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania po szybkim kontrataku i trafieniu Schaeferleina. FCB nie poddało się i na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy, na 2:1 strzelił Vidovic. Po zmianie stron ofensywa monachijczyków nie zwalniała, czego efektem był gol w 55. minucie – tym razem na listę strzelców wpisał się Scott. Siedem minut później dublet mógł skompletować Sieb, ale zabrakło szczęścia. W końcowej fazie spotkania podopieczni Demichelisa podkręcili tempo i strzelili jeszcze dwie bramki – do siatki trafili Booth oraz Metu. Ostatecznie pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 5:1.

Bayern II: Fruechtl - Marusic, Brueckner, Lawrence - Herrmann (72’ Herold), Lee (79’ Kern), Booth, Scott (79’ Metu), Vidovic, Sieb (79’ Aitamer) - Copado (72’ Kabadayi).

Bramki: 1:0 Sieb (29’), 1:1 Schaeferlein (36’) , 2:1 Vidovic (43’), 3:1 Scott (55’), 4:1 Booth (77’), 5:1 Metu (86’)

Bayern II do akcji wraca już jutro, kiedy to w ramach 29. kolejki bawarskiej ligi regionalnej podejmie na własnym podwórku ekipę TSV 1860 Rosenheim. Początek starcia dokładnie o 19:00.

Źródło: FCB.de / Własne