DieRoten.pl

Trzech graczy Campusu powołanych do młodzieżówki Chorwacji

22.09.2022, 09:39:38
Tim S Peters / Shutterstock.com

Dokładnie 19 września rozpoczęła się pierwsza w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, w trakcie której rozegranych zostanie wiele spotkań na arenie międzynarodowej.

Jeśli mowa o pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, to powołanie otrzymało 18 zawodników. Warto jednak wspomnieć, że Campus FCB opuściło też wielu młodych i utalentowanych piłkarzy.

Wśród nich można wymienić trójkę Chorwatów, a będąc dokładniejszym mowa o takich graczach jak Antonio Tikvic i Lovro Zvonarek (obaj FCB II) oraz Luka Klanac (FCB U-19), którzy w najbliższym czasie będą reprezentować chorwacką reprezentację narodową do lat 19.

Nie dalej jak wczoraj wspomniani wyżej reprezentanci akademii piłkarskiej bawarskiego klubu rozegrali pierwsze spotkanie podczas tej przerwy reprezentacyjnej – rywalem podopiecznych 44-letniego Josipa Simunica była drużyna Szkocji U-19.

Ostatecznie Chorwaci zwyciężyli 4:2. Co do wspomnianej wyżej trójki, Zvonarek i Tikvic zagrali od samego początku, podczas gdy Klanac spędził całe 90 minut na ławce. Bilans graczy FCB:

− Antonio Tikvic (90 minut)
− Lovro Zvonarek (75 minut, 1 bramka i 1 asysta)
− Luka Klanac

Przy okazji warto jeszcze nadmienić, iż w drużynie Szkocji U-19, 63 minuty na boisku spędził Barry Hepburn, który w zespole Bayernu do lat dziewiętnastu występuje na prawym skrzydle. W najbliższym czasie młodzi Chorwaci zagrają jeszcze z USA i Maltą.

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (1)22.09.2022 11:13
Na Bałkanach było zawsze dużo talentów którzy potem zrobili wielkie kariery, jeśli teraz to młodzieżowych reprezentacji są powoływani tak młodzi gracze z naszego zespołu to jest nadzieja że talent mają. Zobaczymy co pokażą w tych meczach.