DieRoten.pl

Transfer Desta pod znakiem zapytania

26.03.2020, 13:00:24
Fotolia

Jednym z piłkarzy, który w letnim okienku transferowym według różnych doniesień prasowych, ma trafić na Allianz Arenę jest utalentowany Sergino Dest z Ajaxu.

Bayern już zimą rozglądał się za nowym prawym defensorem. Jednym z kandydatów miał być Sergino Dest, ale wówczas Ajax odrzucił ofertę opiewającą na około 20 milionów euro. Koniec końców „Bawarczycy” zdecydowali się na półroczne wypożyczenie Alvaro Odriozoli (bez opcji wykupu) z Realu.

Mistrzowie Niemiec nie zmienili jednak swoich planów i wspomniany wyżej Dest nadal pozostaje jednym z celów transferowych FCB na nadchodzące letnie okienko transferowe.

Niestety szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa na całym świecie może znacząco wpłynąć na potencjalne ruchy transferowe Ajaxu… Do niedawna przenosiny 19-latka na Allianz Arenę wydawały się nieuniknione, lecz teraz jego transfer stoi pod wielkim znakiem zapytania – wynika tak z informacji holenderskiego „Voetbal International”.

Z racji kryzysu amsterdamczycy nie spodziewają się masowego exodusu (wcześniej mówiło się o wielu odejściach), zaś Sergino ma być jednym z piłkarzy, którego Holendrzy będą chcieli zatrzymać na kolejny sezon, jako że młody Amerykanin jest podstawowym graczem wyjściowej XI.

Nominalną pozycją 19-latka jest prawa strona obrony, ale może on również z powodzeniem występować na lewej stronie. Niedawno pojawiły się informacje, że „Bawarczycy” dostrzegają w nim kopię Alphonso Daviesa, dlatego też jest on jednym z celów FCB. Dorobek Desta w tym sezonie to 36 spotkań, 2 bramki oraz 6 asyst.

źródło: Voetbal International
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama26.03.2020 23:46
Oczywiście trzeba mieć dyrektora sportowego, który jest obrotny i potrafi się dogadać z każdym bez względu na sytuację, a zapomniałem w Bayernie jest amator udający profesjonalistę...
26.03.2020 17:52
Korona-balagan narobi sporo zamieszania także na rynku transferowym i dzisiaj to wszystko wróżenie z fusów. Trzeba poczekać kiedy to się skończy i w jakich kondycjach finansowych wtedy będą się znajdować poszczególne kluby.
26.03.2020 17:28
U nas to pewny jest tylko wykup emeryta Perisicia....
26.03.2020 17:10
Kurcze, to by była naprawdę spora strata. Gość wymiata na tej prawej obronie. Do tego jest szybki i dobry technicznie. Mając go i Daviesa boki obrony byłyby obsadzone na lata.
26.03.2020 16:28
Wszystko stoi pod znakiem zapytania i tak naprawdę nikt nie wie co dalej!! Czy sezon zostanie dokończony ( myślę że powinien bez udziału kibiców), jak będzie wyglądało okienko transferowe. Pytań jest naprawdę wiele i nikt nie zna na nie odpowiedzi.
26.03.2020 14:53
Z wszystkimi ruchami transferowymi trzeba poczekać aż skończy się ta cała sytuacja, bo teraz to żadne dyskusje oraz kwoty nie mają sensu.
26.03.2020 13:03
To jest nasz priorytet na okienko transferowe a nie Havertz - boki obrony obsadzone po rzekomym odejściu Alaby za niewielki koszt .

reklama