DieRoten.pl
Reklama

Timber również na celowniku Bayernu?

fot. Fotolia
Reklama

Jak już dobrze wiemy, tego lata ekipę rekordowego mistrza Niemiec mogą opuścić Benjamin Pavard oraz Lucas Hernandez.

Obaj defensorzy mieli już otwarcie zapowiedzieć sternikom Bayernu, że nie tylko nie przedłużą wygasających za rok kontraktów, ale i również pragną tego lata zmienić otoczenie klubowe.

W związku z tym „Bawarczycy” rozglądają się już za możliwymi następcami Francuzów. Głównym kandydatem do wzmocnienia defensywy FCB jest przede wszystkim Kim Min-jae, z którym przypomnijmy monachijczycy są już niemalże dogadani ws. letniego transferu.

Pod uwagę ma być również brany drugi stoper, o czym donoszą liczne media niemieckie oraz zagraniczne. Tym razem holenderski „ESPN” poinformował, że mistrzowie Niemiec mają na celowniku obrońcę Ajaxu – utalentowanego Jurriena Timbera.

Arsenal oferuje za mało

Warto wspomnieć, że już rok temu liczne źródła pisały o zainteresowaniu Bayernu osobą reprezentanta Holandii, ale koniec końców transfer nie doszedł do skutku, zaś 22-latek pozostał w Amsterdamie.

Tego lata sytuacja może jednak ulec zmianie, albowiem Jurrien jest otwarty na podjęcie się nowego wyzwania w karierze. Głównym kandydatem do pozyskania defensora jest jednak Arsenal, który miał już nawet złożyć pierwszą ofertę. Niemniej jednak oferta 35 milionów euro została odrzucona przez amsterdamczyków.

Obecny kontrakt Timbera jest ważny do końca czerwca 2025 roku, zaś nieoficjalnie Ajax ma oczekiwać za swojego wychowanka około 60 milionów euro.

Źródło: ESPN NL
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...