DieRoten.pl
Reklama

Thiago: Ciężko było mi opuścić Bayern

fot. Photogenica
Reklama

Latem 2020 roku po wielu tygodniach, a nawet miesiącach nieustannych spekulacji, klub ze stolicy Bawarii po wielu latach opuścił Thiago Alcanatara.

Hiszpan ostatecznie zasilił szeregi Liverpoolu, który zapłacił za niego około 30 milionów euro (wliczając w to różne bonusy). Jako zawodnik Bayernu Thiago rozegrał w sumie 235 spotkań, w których to strzelił 31 bramek oraz zanotował 37 asyst. Ponadto razem z kolegami sięgnął po 17 tytułów.

Ostatnio Alcantara udzielił wywiadu dla hiszpańskiego dziennika „AS”, w którym odniósł się do decyzji o opuszczeniu stolicy Bawarii i zasilenia szeregów „The Reds”, gdzie trenerem jest Juergen Klopp.

− Grając jeszcze w Bayernie myślałem o powrocie do Hiszpanii. Niemniej jednak ostatecznie doszedłem do wniosku, że jeśli opuszczę FCB, to muszę doświadczyć gry w Premier League, gdzie rywalizacja jest ogromna – powiedział Thiago.

− Długo się zastanawiałem nad tym wszystkim, lecz kiedy Liverpool i Juergen Klopp odezwali się, to była to już dla mnie decyzja łatwa do podjęcia, aby dołączyć do tego klubu – mówił dalej.

− Oczywiście cieszę się, że ostatecznie zdecydowałem się na transfer do Liverpoolu, ale muszę przyznać, że mimo wszystko ciężko było mi opuścić Bayern – podsumował Hiszpan.

Póki co Thiago miał okazję rozegrać w sumie 19 spotkań dla Liverpoolu (licząc wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe). Ogółem Hiszpan spędził na boiskach 1398 minut jako piłkarz „The Reds”.

Źródło: AS
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...