DieRoten.pl
Reklama

Ten Hag poradził Gravenberchowi ws. nowego klubu

fot.
Reklama

Jak donoszą niemieckie i zagraniczne media już od kilku tygodni, Bayern Monachium ma być bliski pozyskania Ryana Gravenbercha z holenderskiej ekipy Ajaxu.

Kwestią otwartą pozostaje jeszcze kwota odstępnego – podczas gdy ostatnia oferta Bayernu to 17 milionów euro podstawy i 6 milionów euro w bonusach, to Ajax oczekuje w sumie 30 milionów euro, co wydaje się być mimo wszystko bardzo wysoką sumą, jak na zawodnika, którego umowa wygasa w czerwcu 2023 roku.

Liczne źródła są jednak przekonane, że koniec końców Ryan Gravenberch trafi do bawarskiego klubu. Jakie z kolei zdanie na temat 19-latka ma jego trener, czyli Erik ten Hag? Holenderski szkoleniowiec zdradził niedawno, że odbył rozmowę z pomocnikiem w sprawie jego nowego klubu.

− To, co powiedziałem Ryanowi odnośnie nowego klubu, to sprawa między mną a nim. Nie jest jednak tajemnicą, że dla mnie najważniejszy jest czas gry. To bardzo ważne dla kogoś tak młodego i utalentowanego jak Ryan – powiedział Ten Hag.

− Niezależnie do jakiego klubu trafiłby Ryan, to najważniejsza będzie regularna gra – to ma związek z jego rozwojem – mówił dalej.

− Potrzebuje wyzwań, regularnej gry. Wówczas będzie mógł dać z siebie wszystko i pokazać swoją klasę. Wystarczy spojrzeć na mecze Ligi Mistrzów, gdzie grał na bardzo wysokim poziomie – podsumował Erik Ten Hag.

Niewykluczone, że po tym jak Manchester United potwierdził zatrudnienie od nowego sezonu Erika ten Haga, w najbliższych dniach monachijczycy ogłoszą pozyskanie z Ajaxu nie tylko Mazraouiego, ale i Gravenbercha (o ile kluby dogadają się ws. odstępnego).

Źródło: Voetbal International
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...