DieRoten.pl

Tel z kolejnymi dwoma golami

23.11.2022, 13:07:31
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Podczas gdy w Katarze trwają od kilku dni mistrzostwa świata w piłce nożnej, to w innych zakątkach świata rozgrywane są również inne spotkania międzynarodowe.

Wczorajszego wieczoru swoje trzecie i ostatnie zarazem spotkanie w ramach listopadowej przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze młodzieżowej reprezentacji narodowej Francji do lat dziewiętnastu.

Rywalem drużyny prowadzonej przez Lionela Rouxela była ekipa Szkocji U-19. Koniec końców starcie w ramach eliminacji do EURO U-19 na Somerset Park w Ayr, zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem Francuzów, którzy pokonali swoich rywali 3:1.

Po raz kolejny świetne zawody rozegrał Mathys Tel, który przypomnijmy trafił do bawarskiego klubu zeszłego lata ze Stade Rennes. 17-latek spędził na boisku 72 minuty i zdobył dwie bramki. Trzeciego gola dla francuskiej kadry zdobył z kolei Edan Diop.

Na ten moment Francja U-19 po rozegraniu trzech spotkań eliminacyjnych do mistrzostw Europy zajmuje pierwsze miejsce w grupie z kompletem 9 punktów oraz bilansem bramkowym 12:1.

Wysoka forma Tela

Zgrupowanie młodych Francuzów dobiegło już końca i po krótkim urlopie, Mathys powróci do Monachium, gdzie treningi rozpoczną się 28 listopada. Warto podkreślić, że w trzech spotkaniach w trakcie tej przerwy, Tel spędził na boiskach 243 minuty, notując udział przy 7 golach (5 bramek i 2 asysty).

źródło: Własne
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)23.11.2022 17:34
Taka forma młodego gracza każe zadać pytanie czy faktycznie musimy kupować latem napastnika? Mamy Choupo-Motinga który jest w formie a na ławce młodego Tela. Wydaje mi się że nie potrzebujemy nowego napastnika.
23.11.2022 13:32
Bardzo dobrze. Niech gra częściej w Bayernie to tam też będzie strzelać.
23.11.2022 13:12
Niech Nagelsmann przerobi go może na lewego obrońcę, a tak na serio to kolejny raz pokazał się z dobrej strony i potwierdza swój ogromny talent.